Pára podlahy dokonale vyčistí. Nevěříte?

Vodou, chemikáliemi nebo raději párou? Také někdy přemýšlíte, jak vyčistit podlahy ve své firmě nebo domácnosti, abyste je zbavili všech nečistot a bakterií a přitom jim čistota vydržela déle než pár dní? V takovém případě je nejlepším řešením parní čištění.

Možná se vám to nezdá a nikdy jste to nezkoušeli. Ale vězte, že čištění párou patří mezi nejlepší způsoby, jak co nejdokonaleji uklidit podlahy. A sahá po něm proto čím dál více jednotlivců, podnikatelů i úklidových firem. Pouhé vytírání je totiž jen krátkodobým řešením, které navíc pouze setře ty největší nečistoty. Ale ke zbavení se bakterií, roztočů a dalších škodlivin, které mohou být zažrané hluboko v podlahách, potřebujete něco silnějšího. A tím je pára.

Ve speciálních strojích, které fungují v podstatě na principu tlakového hrnce, se ohřívá voda. Její objem se až 1700krát zvětšuje a vzniká horká pára, která navíc neobsahuje žádné minerály. A i proto po takovém čištění nikde nezůstane jediná šmouha ani vodní kámen.

Rychle a precizně

Je jasné, že parní čištění podlah není obvyklou metodou a používá se jen čas od času. Využít se dá ale na všechny typy krytin, a to od mramoru přes dřevo po dlažbu. Pracovníci úklidové firmy si přitom vše přivezou s sebou a potřebují od vás dostat akorát vodu. Ta se v přístrojích ohřeje na vysokou teplotu a ve formě páry je pak tryskami pod tlakem vstřikována na podlahu. Díky vysoké teplotě, tlaku a síle proudu páry dojde k umytí podlah, a to včetně spár nebo těžko dostupných rohů. Horká pára navíc zahubí i mikroorganismy a vyčistí vše do hloubky, ne jen povrchně. Během krátké doby je hotovo, podlaha vypadá jako nová a ještě dlouhou dobu není vůbec třeba ji znovu čistit. A navíc zůstane antistatická a nejsou na ní ani usazené soli, které pára, na rozdíl od vody, neobsahuje.

Pro všechny

Tuto službu si od společnosti Vyčistím CZ mohou objednat domácnosti, ale nejčastěji jí využívají firmy, jež vlastní kancelářské budovy nebo mají průmyslové haly. Vyžadují parní čištění dlažby, aby dál mohla reprezentovat a nedělala ostudu. Ale stejně tak lze třeba i v koupelnách objednat parní čištění obkladů. I ty to jednou za čas potřebují. A odvděčí se vám pak dlouhodobým leskem.