Čištění žaluzií

Čištění vertikální žaluzií, čištění vertikálních textilních žaluzií, čištění horizontálních žaluzií, čištění venkovních žaluzií, čištění rolet, čištění lamel žaluzií  včetně umytí oken, rámů a speciálních čistících roztoků a čistících pěn rozpouštějící stopy po hmyzu a mušincích profesionální britskou technikou Vax Professional™ a AIRDUSTER s kombinací použití parních čističů pro odstranění hlubokých a ulpělých nečistot v regionu Praha, Střední Čechy. Čištění a úklid je vždy prováděn pečlivě proškolenými pracovníky naší firmy.

Čištění žaluzií

Čištění všech typů žaluzií jsme připraveni zajistit do 48 hodin od Vaší objednávky dle Vašich potřeb a přání a to prostřednictvím výškových prací.

Námi používané metody profesionálního čištění a odstraňování nečistot a skvrn jsou prováděny na základě odborných školení  a získaných certifikátů, prostřednictvím vysoce kvalitních a účinných strojů včetně profesionálních renomovaných čistících a impregnačních přípravků.

Péče o vertikální textilní žaluzie

Žaluzie pohlcují prach a bakterie obdobně jako kterékoliv jiné textilie (koberec, záclony, apod.), proto je třeba zajistit jejich čištění v pravidelných intervalech. Usazený prach ničí strukturu látky či lamely a právě čištěním výrazně prodloužíte jejich životnost a hlavně propustnost pro světlo.Čím déle na žaluziích ulpívá prach a mastnota, tím déle samozřejmě trvá proces čištění žaluzií.

Technika  čištění vertikálních textilních žaluzií

Britský vakuový systém Vax Professional™ díky  patentované metodě jemných rotačních kartáčů určených speciálně na textilní materiály bezkonkurenčně odstraní usedlý prach, mastnotu, zašlou špínu, z povrchu textilních žaluzií. Následně vakuová metoda vaxing nebo-li hloubkové propírání vlákna či materiálu žaluzie, dokáže opravdové zázraky. Propláchne po tlakem mikropóry žaluzie a díky 95% procentnímu vakuovému podtlaku odsaje všechny nečistoty zpět do zásobníku vysavače. Pro čištění textilních žaluzií jsou používány antialergenní speciální roztoky, jelikož většina žaluzií je umístěn u okna,  tak prostřednictvím těchto roztoků předejdeme šíření alergenních látek v prostoru.

V případě silného znečištění zahájíme čištění vertikálních textilních žaluzií párou prostřednictvím parního čističe. Pára rozpouští 99% nečistot v pórech a je pak možné následně vakuovým čištění žaluzie proprat o odsát uvolněné nečistoty. Vše je pak vyčištěné a vydesinfikované.

Čištění vertikálních žaluzií

Nejprve na sucho vysajeme prach a povrchovou špínu parním čističem rozpustíme a odstraníme hlubší nečistoty vakuovou metodou Vax vysajeme zbylé nečistoty s použitím antialergenního přípravku povrch žaluzií necháme doschnout a zarovnáme do řady.

Péče o horizontální žaluzie

Na horizontálních žaluziích s oblibou ulpívá prach a mastnota, stopy po hmyzu atd. Tím, že žaluzie nám většinou zastiňují okna a to znamená, že jsou bezprostředně prvním "lapačem prachu" z venkovního prostředí, je vhodné v rámci větších úklidů v domácnosti či ve firmě mít i tento úkon na zřeteli. Je jasné, že čím déle na žaluziích ulpívá prach a mastnota, tím déle samozřejmě trvá proces čištění žaluzií.

Technika  čištění horizontálních žaluzií

Pro osávání jednotlivých lamel žaluzií je používán patentovaný systém AIRDUSTER, díky kterému se 8cm dlouhé štětiny rotačního kartáče s vestavěným odsáváním dostanou na všechny méně dostupné místa jednotlivých lamel. Pro čištění horizontální žaluzií jsou používány antialergenní speciální roztoky a pěny, jelikož většina žaluzií je umístěn u okna a tak prostřednictvím těchto roztoků předejdeme šíření alergenních látek v prostoru.

V případě silného znečištění zahájíme čištění horizontálních žaluzií párou prostřednictvím parního čističe. Pára rozpouští 99% nečistot a je pak možné následně ručním čištění žaluzie po aplikaci pěnových čistících prostředků velmi rychle a kvalitně lamelu žaluzií vyčistit. Vše je pak čisté a vydesinfikované.

Čištění horizontálních žaluzií:

 • nejprve na sucho vysajeme prach a povrchovou špínu rotačním kartáčem AIRDUSTER
 • parním čističem rozpustíme a odstraníme hlubší nečistoty
 • aplikujeme antialergenní pěnu a setřeme mikroutěrkou
 • povrch žaluzií necháme doschnout a zarovnáme do řady a vyleštíme

Ceník profesionálních služeb

 • Rozsah plochy do 10-ti m2 za běžné znečištění > 370,-Kč/hod bez čistících roztoků.
 • Rozsah plochy nad 10 m2 za běžné znečištění > 150,- Kč per m2 | vakuové a parní čištění včetně čistících roztoků.
 • Přesná cena za přípravky je stanovena podle rozsahu plochy či počtu ks nábytků.
 • *Příplatek za silné znečištění je přiúčtován ve výši 50-ti procent k základní ceně čištění.
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

Závěrem Vám doporučujeme neodkládat první čištění vertikálních či horizontálních žaluzií několik let, neb zmíněný efekt zažloutnutí žaluzií je zcela nevratný. Pokud budete pravidelně pečovat o Vaše žaluzie, prodloužíte jim tak životnost a hlavně dlouhodobě udržíte zánovní vzhled. Vezměte na vědomí, že žaluzie jsou stejný lapač prachu a nečistot jako záclony, proto je čistěte pravidelně a budete mít radost čistoty Vašich žaluzií, které v mnoha případech interiérů jsou vybrány jako velice důležitý interiérový doplněk.

TIP: Navštivte naši fotogalerii a prohlédněte si ukázky našich realizací.

Naše firma zajišťuje realizaci zakázek v rámci celé České republiky a Slovenské republiky. Přesná cenová kalkulace včetně dopravného je vždy řešena individuálně.

Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Vedení firmy Vyčistím CZ