Čištění a impregnace laminátových podlah

Čištění laminátových podlah, čištění plovoucí podlahy, impregnace laminátových podlah, impregnace plovoucí podlahy, čištění laminátové podlahy, impregnace laminátové podlahy, čištění laminátu, impregnace laminátu, odstranění šmouh a fleků z laminátových podlah, pastování laminátových podlah, voskování laminátových podlah, impregnace spár laminátových podlah zajistíme prostřednictvím profesionálních prostředků a strojní techniky firmy WIRBEL, BONA , Dr. Schutz Professional™,  POLIBOY, SAICOS COLOUR, DEVA do 48mi hod od Vaší objednávky. Naše firma je držitelem certifikátu “Údržba a impregnace dřevěných a laminátových podlah” švédské firmy BONA, německé firmy Dr. Schutz Professional™ a rakouské firmy NANOPROFESIONAL.

Čištění laminátových podlah

Vytírá se Vám špatně Vaše plovoucí podlaha? Dělá Vám Váš mop šmouhy…?

Řešíte právě problém s vytíráním laminátové či plovoucí podlahy s čištěním a impregnací laminátové podlahy, odstraněním fleků a hlubokých nečistot či Vaše podlaha vykazuje známky vyšisování a potřebuje již voskování či impregnaci, případně zaimpregnovat spáry laminátové podlahy v bytě, domě nebo kancelářích, obchodě, restauraci či kavárně nebo galerii? Ušetříme Vám nejen práci, ale čas i peníze. S našimi spolehlivými úklidovými pomocníky - speciálními bruskami, vysavači, mycími stroji a leštícími stroji máte záruku precizně vykonané práce a viditelného výsledku renovace - čištění – údržby laminátové podlahy.

Zajistíme odborné čištění laminátových a plovoucích podlah Praha a okolí, čištění laminátových podlah Brno, čištění laminátových podlah Plzeň, čištění laminátových podlahMělník, čištění laminátových podlahČeská lípa, čištění laminátových podlahMladá Boleslav, čištění laminátových podlahLiberec, čištění laminátových podlahÚstí nad Labem, čištění laminátových podlahDěčín, čištění laminátových podlahKladno, čištění laminátových podlah Benešov, čištění laminátových podlah Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit ve Vašem regionu a Čechách do 48-mi hodin.

Námi používané metody profesionální renovace, čištění a impregnace podlah jsou prováděny na základě odborných školení  a získaných certifikátů, prostřednictvím vysoce kvalitních a účinných strojů včetně profesionálních renomovaných čistících a impregnačních přípravků.

Speciální čištění podlah provádíme kombinací několika metod:

Impregnace laminátových podlah

Vedle tradičních podlah jako dlažby, koberce, PVC a linoleum, prožívají renesanci především podlahy z přírodního dřeva a laminátové podlahy. Ty mají s dřevěnou podlahou společný vzhled i některé užitné vlastnosti.

Laminátové podlahy vznikly jako náhrada a konkurence dřeva, jsou dokonalou napodobeninou dřevěné podlahy. Dokonalá laminátová podlaha se vyznačuje také odolností proti zátěži. Základem vysoké kvality jsou hlavně vlastnosti a síla nosné desky, která by měla být mimořádně odolná a stabilní vůči změně tvaru, přičemž některé typy jsou částečně impregnovány proti vodě. Dále je rozhodující odolnost povrchu. Podlaha musí mít vyvážený poměr mezi elasticitou a tvrdostí, aby byla na jedné straně odolná vůči otěru, poškrábání a nárazu a jednak nesmí být povrch příliš křehký.

Laminátové podlahy se podle možnosti zatížení dělí do tříd dle zátěže:

 • 23 - ložnice, jídelny, dětské pokoje, domácí pracovny
 • 31 - obývák, kuchyně, předsíně, ložnice, jídelny, dětské pokoje, pracovny
 • 32 - chodby, konferenční místnosti, obchody, kanceláře, obýváky, kuchyně,
 • 33 - hotelové haly a pokoje, chodby, konferenční místnosti, obchody, kanceláře

Složení laminátových podlah:

 • odolná ochranná vrstva (fólie)
 • vrstva dekoračního papíru
 • speciálně upravená nosná deska HDF
 • protitahový laminát
 • možnost tlumicí podložky 1-2mm
Impregnace plovoucí podlahy

Laminátová podlaha vyhovuje tomu, kdo chce podlahu odolnou, nenáročnou na údržbu. Stačí ji vysát a občas přetřít vlhkým mopem. Povrch je tedy uzavřen a bez pórů, proto dobře odolává skvrnám, nevadí jí jehlové podpatky, nezašpiní se, z povrchu se dá téměř všechno utřít. Jednou za čas je vhodné zaimpregnovat spáry a  obnovit impregnační vrstvu, která je v počátku aplikována přímo výrobcem (dle typu).

Čištění laminátové podlahy

 

Obnovení původní impregnace doporučujeme realizovat odbornou firmou, aby nedošlo ke špatné aplikace impregnační báze a problematickému spojení na povrchu.

Impregnace laminátové podlahy

Laminátová podlaha nezničitelná však není ... Mohou ji poškrábat kovové nohy nábytku, kamínky, židle na kolečkách, poškodit těžké nebo padající předměty. Takovým způsobem poškozenou laminátovou podlahu nelze ani povrchově 100% opravit (renovovat), což při dřevěné podlaze není problém.

Čištění laminátu

Čištění laminátových a plovoucích podlah, impregnaci laminátových podlah a doporučení vhodné údržby laminátových podlah včetně voskování a impregnace prostřednictvím důkladného ručního či strojního čištění dřevěných podlah s následnou impregnací jsme připraveni zajistit do 48 hodin od Vaší objednávky dle Vašich potřeb a přání.

Čištění laminátových a plovoucích podlah, impregnaci laminátových podlah a doporučení vhodné údržby laminátových podlah včetně voskování a impregnace prostřednictvím důkladného ručního či strojního čištění dřevěných podlah s následnou impregnací jsme připraveni zajistit do 48 hodin od Vaší objednávky dle Vašich potřeb a přání.

Naším cílem je je zajistit důkladné a šetrné čištění a impregnace laminátových a plovoucích podlah včetně  aplikace impregnace podlah a spár / transparentní nano úpravu  a celkovou údržbu laminátových podlah.  Pro čištění a péči o dřevěné podlahy preferujeme specifický přístup a volbu vždy vhodného přípravku s následným doporučením vhodného přípravku a metodiky běžného úklidu a péče.

Čištění  laminátových a plovoucích podlah patentovanou metodou DSC (Diamond cleaning system) nám umožňuje dosáhnout té nejvyšší kvality a efektivity čištění a leštění. Twister Professional™ je revoluční čistící systém využívající kotouče vyrobené z miliard mikroskopických částeček diamantu, které podlahu čistí a leští mechanicky, bez použití chemikálií s použitím čisté vody v minimálním množství, aby podlaha nebyla vystavené příliš vysoké vlhkosti i v krátkém čase.

Impregnace laminátu

Odstranění šmouh

Šetrné čištění laminátové podlahy metodou Twister Professional™ DCS (Diamantový čistící systém) je nová technologie mechanického ošetřování a údržby podlah s využitím mikroskopických částeček diamantu. Tato metoda je ekologicky šetrná a není zapotřebí jakýchkoliv chemikálií pro dřevo nevhodných.

Odstranění fleků

Čištění laminátových a plovoucích podlah metodou Twister Professional™ je revoluční čistící systém využívající kotouče vyrobené z miliard mikroskopických částeček diamantu, které podlahu čistí a leští mechanicky, bez použití chemikálií. Kotouče Twister ProfessionalTM lze použít na většinu běžných podlahových materiálů, od laminátu  až po teraco, přírodní kámen, beton, vinyl a epoxid. Kotouče Twister Professional™ promění matný a opotřebený povrch na čistou a vyleštěnou podlahu a mají různé škály hrubosti volené vždy dle typu povrchu podlahy.

Kotouče Twister Professional™ přinášejí efektivní odstranění nečistot je dosaženo díky diamantovým částicím, které reagují na povrchu okamžitě. Běžné čistící chemické roztoky reagují na nečistotách až za delší dobu a někdy i velmi krátce, naproti tomu Twister Professional™ pak bude efektivně odstraňovat nečistoty nebo mastnoty mechanicky během normálního postupu s pomocí diamantů. Není třeba žádného extra času nebo úsilí.

Pastování laminátových podlah

Čištění laminátových podlah metodou Twister Professional™ našim klientů zajišťuje výjimečnou kvalitu. Kotouče Twister Professional™ nechají vyniknout krásu a užitné vlastnosti podlahy. Výsledky jsou neuvěřitelné! Je tedy dosaženo vysokého lesku a extrémní čistoty povrchu s následnou snadnou údržbou.

Pro dokonalé povrchové dlouhodobé ošetření je doporučeno povrch hydrofóbně ošetřit a vyleštit kotouči Twister Professional™.

Voskování laminátových podlah

Čištění laminátových a plovoucích podlah mokrou cestou vyžaduje kombinaci hloubkového čištění a okamžitého odsávání roztoku, aby do podlahy neproniklo velké množství vody, je nezbytně nutné při čištění okamžitě odsávat většinu znečištěného roztoku. K čištění podlahy použijeme jednokotoučový mycí stroj nebo speciální ruční mop. V případě silnějšího znečištění je k diamantovému čištění použit velmi silný odstraňovač dle typu úpravy podlahy.

Impregnace spár laminátových podlah

Impregnace laminátových a plovoucích podlah je proces, který přichází na řadu jako poslední. Dle typu povrchové úpravy a potřeby podlahy zvolíme vhodný způsob impregnace:

 • impregnace laminátových podlah
 • nano impregnování laminátových podlah
 • zavoskování (impregnace) spár laminátových podlah

Impregnaci laminátových podlah lze realizovat přípravky na bázi vody. Vosky na bázi vody vytvářejí na laminátových podlahách leštitelný ochranný protiskluzný film. Chrání podlahu před předčasným opotřebením a dodávájí jí hedvábný lesk. Je velice důležité říci, že impregnační emulze na laminát a plovoucí podlahu mají naprosto odlišné složení než-li impregnace a vosky na dřevěné podlahy.

Impregnace a voskování dřevěných podlah lze realizovat přípravky na rozpouštědel. Vosky na bázi rozpouštědel vytvářejí na dřevěných podlahách tvrdý ochranný film, který je snadno leštitelný. Výborně se čistí a obnovují poškozené nebo opotřebované povrchy. Doba schnutí impregnačních nátěrů je cca 5hod. Plná zatížitelnost povrchu (např. Přesuny nábytku, vytírání atd.) je doporučena po 24 hodinách.

Ukázka technického procesu impregnace a voskování laminátových podlah

Odstranění šmouh a fleků z laminátových podlah

Ceník profesionálních služeb

Strojní mytí a zametání podlah metodou COLUMBUS™

 • Cena Kč/m2: od 4,-Kč/m2 (dle rozsahu plochy a znečištění povrchu).
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

Horkovodní tlakové čištění podlah a spár metodou OERTZEN™

 • Cena Kč/m2: od 70,-Kč/m2 (dle rozsahu plochy a znečištění povrchu).
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

Strojní leštění podlah metodou Twister Professional™

 • Cena Kč/m2: od 25,-Kč/m2 (dle rozsahu plochy a typu povrchu).
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

Impregnace / Voskování podlah / Nano impregnace podlah

 • Cena Kč/m2: od 85,-Kč/m2 (dle rozsahu plochy a typu povrchové úpravy).
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

Ačkoliv podlahy ošetřené impregnačními přípravky vyžadují jen minimální údržbu, musí se přesto pravidelně čistit prostřednictvím vhodných a impregnaci udržujících přípravků. Klíčem udržení atraktivního vzhledu podlahy je pravidelný úklid a pravidelná impregnace vhodnými přípravky.

TIP: Navštivte naši fotogalerii a prohlédněte si ukázky našich realizací.

Naše firma zajišťuje realizaci zakázek v rámci celé České republiky a Slovenské republiky. Přesná cenová kalkulace včetně dopravného je vždy řešena individuálně.

Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Vedení firmy Vyčistím CZ