Suché čištění koberců

Suché čištění koberců, čištění koberců suchou cestou, hloubkové čištění koberců, ekologické čištění koberců suchou cestou, čištění přírodních koberců - JUTA & KOKOS, bezpečné čištění koberců v kancelářích včetně ochrany datových sítí, odstranění skvrn a fleků metodou Fresh Up™, certifikované suché čištění koberců metodou Carpetlife™ carpet cleaning Dr. Schutz Professional™©.

Naše firma je certifikovanou odborně prováděcí firmou profesionálního čištění a ochrany textiílí, čalounění a koberců britského profesionálního systému čištění Prochem Professional™.

Suché čištění koberců

Potřebujete zajistit kvalitní a  hloubkové suché čištění koberců ve Vašem bytě, domě, kanceláři či  komerčních prostorách ve Vašem regionu? 

Suché čištění koberců Praha a okolí, suché čištění koberců Brno, suché čištění koberců Plzeň, suché čištění koberců Mělník, suché čištění koberců Česká lípa, suché čištění koberců Mladá Boleslav, suché čištění koberců Liberec, suché čištění koberců Ústí nad Labem, suché čištění koberců Děčín, suché čištění koberců Kladno, suché čištění koberců Benešov, suché čištění koberců Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin ve Vašem regionu.

Námi používané metody profesionálního čištění a odstraňování nečistot a skvrn jsou prováděny na základě odborných školení  a získaných certifikátů, prostřednictvím vysoce kvalitních a účinných strojů včetně profesionálních renomovaných čistících a impregnačních přípravků.

Suché čištění koberců je ekologicky šetrné řešení hloubkového čištění koberců včetně časové efektivity z hlediska okamžitého pochozího povrchu a to ihned po vyčištění., Námi používaná metoda CarpetLife™ je špičkou ve svém oboru a to především z hlediska efektivity a účinnosti čištění různých typů koberců např. zátěžových , koberců s krátkým chlupem od malých ploch až po velké objekty bez jakékoliv úklidové a čistící chemie a vody. Stačí nám jen přírodní čistící granulát.

Naším cílem je zajistit co nejefektivnější vyčištění koberců a kobercových podlah, suchou cestou včetně bezpečného provedení čištění koberců s ochranou datových sítí v podlahách ekologicky šetrnou metodou CarpetLife™ pracující výhradně s přírodními čistícími složkami. Čištění koberců suchou cestou jsme připraveni zajistit do 48 hodin od Vaší objednávky dle Vašich potřeb a přání.

Suché čištění textilních koberců

Suché čištění textilních koberců naší firmou probíhá podle směrnic asociace SOTEX©, jejíchž je firma VYČISTÍM CZ členem. Asociace SOTEX je součástí nadnárodní asociace GINETEX - asociace pro označování, ošetřování a údržby textilu pro prováděcí firmy.

Suché čištění koberců provádíme pro tyto typy koberců do výšky vlasu 10mm:

 1. Umělé koberce
 2. Zátěžové koberce
 3. Koberce z krátkým chlupem (nikoliv z dlouhým)
 4. Koberce s kombinovaného materiálu (umělé & přírodní vlákno)
 5. Velurové koberce
 6. Syntetické koberce
 7. Smyčcové koberce s nízkým chlupem

Tato metoda suchého čištění koberců není vhodná pro hrubé smyčkové koberce, Shag, mořské trávy, rýžových vláken, papíru a bavlny. Použitelnost na vpichované koberce, kugelgarn, berber, vlněné a sisalové koberce je možná, je nutno ovšem vyzkoušet vždy u konkrétního objektu a typu koberce.

Suché čištění koberců provádíme v níže uvedených prostorách:

Hloubkové čištění koberců
 1. Restaurace
 2. Hotely
 3. Penziony
 4. Haly a chodbové prostory
 5. Rezidenční prostory
 6. Kancelářské prostory
 7. Firemní prostory
 8. Domácnosti - domy a byty
 9. Průmyslové prostory
 10. Zábavní centra
 11. Kina a multiplexy
 12. Casina
 13. Knihovny
 14. Divadla
 15. Historické objekty

Suché čištění koberců metodou CarpetLife™ nebo-li pomocí vlhkého přírodního granulátu /prášku je v současné době tou nejpokročilejší metodou čištění koberců přírodní cestou. Podíváme-li se na všechny metody čištění koberců, tj. mokré extrakční čištění, šamponování, čištění pěnou nebo speciálním padem a čištění suchým granulátem, vyniká mezi nimi právě ta posledně jmenovaná – suché čištění přírodním granulátem. Tato metoda není běžně rozšířena a o všech výhodách spojených se suchým čištěním koberců se toho příliš neví.

Ekologické čištění koberců

Technika suchého čištění koberců

Odprašnění a klepání koberců metodou HYLA | Vax Professional™

Hloubkové odprašnění koberců, vysátí a zbavení se roztočů, alergenů, sporů a plísní i prachových částic, jenž jsou zaprány do vody metodou HYLA a Vax Professional™ probíhá proudem vzduchu, jenž je promýván velkým množstvím vody a zvedá se formou gejzíru k separátoru.

Čištění přírodních koberců

Separace (oddělování) prachu ze vzduchu funguje tím, že vzduch je nasáván speciálním způsobem skrz vodní lázeň, kde se částice prachu namočí a nárazem na mřížku se oddělí od vzduchu, který poté čistý opouští HYLU či Vax Professional™. Následně jsou odděleny alergeny, spory plísní, choroboplodné zárodky i prachové částice, jenž jsou zaprány do vody, která se následně vylije. Do místnosti tak při použití HYLY nebo Vax Professional™U vracíme čistý vzduch s optimální vlhkostí. Následně je koberec připraven na hloubkové suché čištění metodou "Carpetlife".

Suché čištění koberců

Suché čištění koberců je založeno na metodě Carpetlife™. Základem systému je Carpet Cleaner extrakt, jenž je vyráběn až z 98% přírodních materiálů a tudíž neobsahuje fosfáty, je PH-neutrální a vyroben na bázi přírodních nosičů. Hlavní přednosti tohoto přírodního ekologicky šetrného a bezpečného čištění koberců jsou tyto:

Bezpečné čištění koberců

Hlavní přednosti suchého čištění metodou Carpetlife™:

 1. Granulát během čištění absorbuje organické i anorganické nečistoty.
 2. Ihned po čištění je odsán a sezbírán vakuovým strojem.
 3. Koberec je ihned po sesbírání granutálu vysáván rotačním kartáčem.
 4. Koberec příjemně voní a nehrozí výstyt plísní a vlhkosti.
 5. Úspěšnost a výsledek čištění a práce lze zkontrolovat okamžitě po čištění.
 6. Dlouhodobější trvanlivost vyčištěného stavu koberce vs. extrakční čištění.
 7. Koberec zůstává během čištění pochůzný.
 8. Nedochází k žádnému chemickému vypařování.
 9. Přírodní granulát redukuje plísně, roztoče, zvířecí a prachové alergeny.
 10. Přírodní granulát je PH neutrální a nedochází k poškození vlákna.
 11. Přírodní granulát nepoškozuje výrobní protišpinivou úpravu vlákna.
 12. Koberec je možné ihned naimpregnovat a konzervovat, jelikož je suchý.

Jak probíhá správný technologický postup při suchém čištění koberců?

Odstranění skvrn a fleků

1. Koberec vysajeme kartáčovým vysavačem.

2. Skvrny, silně znečištěná místa a vychozené cesty se před sprejují produktem, který zesiluje čisticí účinek, pohlcuje pachy a rozpouští skvrny.

3. Na plochu rovnoměrně nasypeme granulát a důkladně jej zapracujeme do několika směrů. U koberců s větší smyčkou jezdíme pouze ve směru smyček.

4. Zapracovaný vlhký granulát necháme cca 30-60 minut v koberci naschnout a následně jej strojem z koberce odsáváme - sbíráme.

Certifikované suché čištění koberců

Přírodní čištění koberců

Suché čištění koberců pomocí přírodního granulátu je účinné, hygienické a především ekologické. Suché čištění je také především bezpečné a chrání Vaše datové sítě v podlahách a nemůžete tak dojít k jejich poškození.

Suchá metoda čištění koberců se osvědčuje ve všech objektech, ale především vyniká všude tam, kde probíhá každodenní provoz a není možné odstavit prostor na několik dnů – hotely, restaurace, kanceláře.

Suché přírodní čištění koberců metodou Carpetlife™ je v současné době nákladnější variantou čištění koberců. Metoda suchého čištění je sice dražší vs. metoda extrakčního “mokrého” čištění avšak tato nejnovější metoda čištění koberců se nedá srovnávat  s ostatními způsoby čištění koberců tzv. mokrou cestou. Pokusíme se li ji přirovnat k správně technologicky provedené mokré metodě extrakční čištění se suchým čištěním přírodním granulátem, především zjistíme, že metoda tzv. extrakčního “mokrého čištění” je na rozdíl od suchého je pro prováděcí personál mnohem časově a fyzicky náročnější a namáhavá.

Technologicky správné a důkladně hloubkové vyčištění koberce mokrou cestou vyžaduje značnou fyzickou sílu a při větších plochách především i vytrvalost. Toto není samozřejmě vždy dodrženo. Suché čištění koberců metodou Carpetlife™ vyžaduje především precizní rozprostření přírodního granulátu včetně strojového zapracování do koberce a pak již celý proces čištění probíhá samočinně.

Čištění koberců v hotelech

Ukázky a vizualizace

Suché čištění koberců metodou Carpetlife™ naší firmy

Čištění koberců v kancelářích

Čištění koberců v restauracích

Hloubkové antialergenní odprašnění a vyklepání koberců

Hloubkové antialergenní odprašnění a vyklepání sedaček

Hloubkové antialergenní odprašnění a vyklepání matrací

Suché čištění koberců metodou Carpetlife™ jednoznačně o proti mokrému čištění nabízí velkou výhodu a časovou úsporu a to především z hlediska možné a následné nano impregnace a ochrany vlákna koberce okamžitým nástřikem do vyčištěného a suchého koberce.

Impregnaceje velmi důležitá. Pomáhá udržet vyčištěné materiály výrazně delší dobu, jelikož vyčištěné vlákno je ochráněno vrstvou molekul, které obalí jádro vlákna a zamezí tak pronikání nečistot do vlákna koberce a mnohem snadnější čištění a údržbu koberce, jelikož všechny nečistoty po dobu trvání impregnace ulpívají na povrchu koberce.

Impregnace je prováděna buď ruční nebo strojní metodou postřiku impregnačního roztoku pomocí ručního aplikátoru nebo strojního aplikátoru. Strojní metodu postřiku provádíme patentovaným systémem WAGNER©.

Hloubkové odprašnění koberců

MetodaWAGNER© se zakládá na tryskovém šetrném postřiku s regulací síly tlaku postřiku impregnace pro vysoce účinnou penetraci přímo do vlákna textílie.

Naše firma je připravena do 48-mi hod od objednávky zajistit kvalitní hloubkovou impregnaci vyčištěných textilních materiálů metodou NANOPROFESIONAL© která je šetrná a vhodná i na přírodní textilní materiály:

Suché přírodní šetrné čištění koberců

Nano impregnace NANOPROFESIONAL DURATEX™ je impregnace na vodní bázi pro textílie z přírodních a umělých vláken. Texlílie, které jsou ošetřeny impregnací DURATEX™ mají dokonalou ochranu vůči všem typům různých nečistot a hlavně proti tekutinám. Tato impregnace se aplikuje pouze do vyčištěného a suchého materiálu!

Suché pěnové čištění koberců

NanoimpregnacíDURATEX™ je vlákno obaleno neviditelným ochranným filmem, který mu dodává silně hydrofobní vlastnost. Díky změně povrchového napětí vyperlí tekutiny od vlákna pryč a nečistota nemůže přilnout k vláknu.

Nano impregnace DURATEX™ má vynikající přilnavost na všechny druhy látek z přírodních a umělých vláken, čalouněné sedací soupravy, koberce, oblečení, potahy autosedadel, plátěné střechy kabrioletů a mnoho jiného.

Nano impregnace vždy probíhá v neředěném stavu. Impregnovaný materiál musí být dostatečně nasycen (dokonale vlhký) proto používáme na hutnější materiály či větší plochy patentovaný strojní systém WAGNER©. Po kompletním zesíťování, které probíhá 24 hodin, je impregnace spojena s materiálem a dostává svůj plný ochranný účinek. Na obzvláště zatěžovaná místa provádíme aplikaci dvakrát. Opakováním se účinek produktu vylepšuje. Před používáním je doporučeno naimpregnovaný materiál minimálně 4 hodiny, podle možnosti přes noc, zaschnout.¨

Ukázka vizualizace technického procesu metody NANOPROFESIONAL©

Aromatizace koberců

Ukázka a vizualizace

Impregnace koberců a sedaček metodu NANOPROFESIONAL©

Aromatizace sedaček

Ceník profesionálních služeb

 • 16,- Kč bez DPH per m2 | klepaní koberce elektro klepacím kartáčem
 • 45,- Kč bez DPH per m2 | vakuové rotační čištění koberců
 • 60,- Kč bez DPH per m2 | parní čištění koberců
 • 60,- Kč bez DPH per m2 | suché pěnové čištění koberců
 • 95,- Kč bez DPH per m2 | horokovodní pěnové - vakuové čištění koberců
 • 100,- Kč bez DPH per m2 | lanolínová revitalizace koberců
 • od 80,- Kč bez DPH per m2 | impregnace koberce
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

TIP: Navštivte naši fotogalerii a prohlédněte si ukázky našich realizací.

Naše firma zajišťuje realizaci zakázek v rámci celé České republiky a Slovenské republiky. Přesná cenová kalkulace včetně dopravného je vždy řešena individuálně.

Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Vedení firmy Vyčistím CZ