Čištění hedvábných koberců

Čištění hedvábných koberců šetrnou vakuovou metodou Vax Professional™, čištění hedvábných koberců jemným rotačním kartáčem Vax Professional™ s následným odstranění chlupů a nečistot, zajistíme prostřednictvím profesionální britské techniky Vax Professional™ a speciálních antialergenních čistících prostředků v regionu Praha, Střední Čechy. Čištění je vždy prováděno pečlivě proškolenými pracovníky naší firmy.

Naše firma je certifikovanou odborně prováděcí firmou profesionálního čištění a ochrany textiílí, čalounění a koberců britského profesionálního systému čištění Prochem Professional™.

Čištění hedvábných koberců

Potřebujete zajistit odborné a důkladně čištění hedvábných koberců ve Vašem bytě, domě, kanceláři či  komerčních prostorách ve Vašem regionu? 

Čištění hedvábných koberců Praha a okolí, čištění hedvábných koberců Brno, čištění hedvábných koberců Plzeň, čištění hedvábných koberců Mělník, čištění hedvábných koberců Česká lípa, čištění hedvábných koberců Mladá Boleslav, čištění hedvábných koberců Liberec, čištění hedvábných koberců Ústí nad Labem, čištění hedvábných koberců Děčín, čištění hedvábných koberců Kladno, čištění hedvábných koberců Benešov, čištění hedvábných koberců Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin ve Vašem regionu. V případě silného znečištění bude zapotřebí Váš koberec odvézt a zjistit čištění v naší čistírně.

Námi používané metody profesionálního čištění a odstraňování nečistot a skvrn jsou prováděny na základě odborných školení  a získaných certifikátů, prostřednictvím vysoce kvalitních a účinných strojů včetně profesionálních renomovaných čistících a impregnačních přípravků.

Péče o hedvábné koberce

Hedvábí patří mezi nejlehčí vlákna vůbec. Na druhé straně se pravé hedvábí vyznačuje enormní pevností při zatížení. Už od dob starých Číňanů je surovinou pro výrobu pravého hedvábí zámotek larvy bource morušového. Ale larva se nejprve musí vylíhnout z oplodněného vajíčka a to trvá dlouhých deset měsíců. Po tuto dobu musí být o vajíčka dobře postaráno. Po vylíhnutí larev se okamžitě projeví jejich velká chuť jídlu. Jedinou potravou, kterou akceptují, jsou lístky morušovníku. 1500 housenek spotřebuje před svým zakuklením čtyřicet kilogramů lístků této rostliny! Když se housenky bource morušového zakuklují, vytéká jim ze žláz na hlavě sekret, který na vzduchu tuhne. Říká se mu přírodní hedvábí. Při zakuklování se housenka zavinuje do tří až čtyř kilometrů jemných hedvábných nití (přírodního hedvábí). Charakteristickým znakem je decentní lesk. Odolnost perských koberců je dána obsahem lanolinu ve vláknech, ze kterých jsou utkány. Čím více je ve vláknech lanolinu, tím je vlna kvalitnější a koberec má vyšší hodnotu. První, čeho si po pořízení perského koberce všimneme, je postupné ztrácení vlněného chmýří. To je však v pořádku, jde o zcela přirozený proces, který ustane už po několikerém vysátí vysavačem. Koberec takzvaně líná.

V případě mechanického poškození perského hedvábného koberce tzn.: pokud je část koberce vytržena (nejčastěji roh díky domácím mazlíčkům), je nutné oslovit restaurátora, který osnovu koberce dováže a materiál dobarví na odpovídající odstín. Obrátit se na restaurátora doporučujeme také pro přišití třásní.

Technika čištění hedvábných koberců

Odprašnění a klepání koberců metodou HYLA | Vax Professional™

Hloubkové odprašnění koberců, vysátí a zbavení se roztočů, alergenů, sporů a plísní i prachových částic, jenž jsou zaprány do vody metodou HYLA a Vax Professional™ probíhá proudem vzduchu, jenž je promýván velkým množstvím vody a zvedá se formou gejzíru k separátoru.

Odstranění chlupů a nečistot

Separace (oddělování) prachu ze vzduchu funguje tím, že vzduch je nasáván speciálním způsobem skrz vodní lázeň, kde se částice prachu namočí a nárazem na mřížku se oddělí od vzduchu, který poté čistý opouští HYLU či Vax Professional™. Následně jsou odděleny alergeny, spory plísní, choroboplodné zárodky i prachové částice, jenž jsou zaprány do vody, která se následně vylije. Do místnosti tak při použití HYLY nebo Vax Professional™U vracíme čistý vzduch s optimální vlhkostí. Následně je koberec připraven na hloubkové suché čištění.

V případě čištění hedvábných koberců je nutné vzít na vědomí, že čištění hedvábných perských koberců, se provádí pouze suchou cestou, jelikož koberce totiž nesmíme namočit, jinak by povrch natrvalo ztvrdnul. Koberec budeme čistit šetrnou ruční metodou. Na povrch koberce naneseme ručně připravenou téměř suchou pěnu z jádrového mýdla. Pěna se nanese suchou houbičkou po směru vlákna. Nakonec koberec vysajeme vakuovou hlavicí do zásobníku vysavače „jen“ vzduchem –žádné kartáče ani voda! Nikdy k čištění nepoužíváme chemické přípravky a ani vodu, které zničí chemickým čištěním vlákno, tím že se odmastí a koberec se pak do několika měsíců až půl roku „rozpadne.“ Jde o ručně vázaná vlákna a ta bez lanolinu prostě povolí.

Čištění hedvábných koberců a textilií:

 • vysátí prachu (vždy po směru vlákna na střední výkon)
 • nasení suché pěny na povrch koberce s následným odsátím
 • vakuové extrakční odsátí suché pěny po směru vlákna
 • učesání koberce

Důležité: Pokud se už stane, že koberec někde zašpiníte, nikdy Vám nevyčistíme pouze znečištěné místo, ale celý koberec, rozdíl by byl patrný, vyčištěné místo by bylo světlejší a ještě víc by na sebe upozornilo.

Přípravky na čištění dle materiálu koberce:*

 • Perské koberce: čistíme suchou pěnou z jádrového mýdla (pěnou)

*Přípravky obsahují antialergenní složky a jsou vhodné i pro astmatiky.

Ceník profesionálních služeb

 • od 16,- Kč bez DPH per m2 | klepaní hedvábného koberce elektro klepacím kartáčem
 • od 60,- Kč bez DPH per m2 | parní čištění hedvábných koberců
 • od 450,- Kč bez DPH per m2 | suché pěnové čištění hedvábných koberců
 • od 650,- Kč bez DPH per m2 | čištění horkou suchou pěnou - vakuové čištění hedvábných koberců
 • od 100,- Kč bez DPH per m2 | lanolínová revitalizace hedvábných koberců
 • od 80,- Kč bez DPH per m2 | impregnace hedvábných koberců
 • od 55,- Kč bez DPH per m2 | antibakteriální ochrana hedvábných koberců
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

Povědomí o údržbě perského hedvábného koberce musíme mít již při jeho výběru, kdy již musíme vědět, kde bude koberec umístěn a tomu musí odpovídat jeho odolnost vůči zátěži. Do frekventovaných míst se určitě nehodí například koberec z hedvábí či jemné vlny – tyto materiály nejsou vhodné pro chůzi v pevné obuvi. Hedvábný koberec a koberec z jemné vlny se však hodí například do ložnice, pod konferenční stolek (nesmíme zde ale jíst a přenášet nápoje) a malý kousek je vhodný i jako dekorace na zeď. Věříme, že si vyberete ten pro Vás správný a jedineční perský koberec a díky pravidelné péči Vám tak bude dělat radost na celý život.

TIP: Navštivte naši fotogalerii a prohlédněte si ukázky našich realizací.

Naše firma zajišťuje realizaci zakázek v rámci celé České republiky a Slovenské republiky. Přesná cenová kalkulace včetně dopravného je vždy řešena individuálně.

Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Vedení firmy Vyčistím CZ