Čištění obkladů a spár

Čištění obkladů, čištění dlažeb, čištění spár, bělení spár, čištění obkladových spár, čištění podlahových spár, odstranění vodního kamene, odstranění zašlé špíny a usazenin z povrchu obkladů, impregnace obkladů, impregnace spár, leštění obkladů, nano impregnace obkladů a spár metodou NANOPROFESIONAL©. Renovaci, čištění, leštění a impregnaci všech typů obkladů a spár jsme připraveni zajistit v regionu Praha, Čechy. Renovace a čištění je vždy prováděno pečlivě proškolenými pracovníky naší firmy.

Potřebujete zajistit důkladné čištění obkladů a spár včetně impregnace ve Vašem regionu?

Čištění obkladů Praha a okolí, čištění obkladů Brno, čištění obkladů Plzeň, čištění obkladů Mělník, čištění obkladů Česká lípa, čištění obkladů Mladá Boleslav, čištění obkladů Liberec, čištění obkladů Ústí nad Labem, čištění obkladů Děčín, čištění obkladů Kladno, čištění obkladů Benešov, čištění obkladů Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit ve Vašem regionu a Čechách do 48-mi hodin.

Naším cílem je zajistit důkladné hloubkové vyčištění různých povrchů v exteriéru včetně povrchové ochrany vyčištěných povrchů a materiálů v co nejkratším čase s dlouhodobým efektem.

Potřebujete dokonale zrenovovat, vyčistit a naimpregnovat venkovní dlažbu, chodníky, nájezdy, venkovní terasy a především  se zbavit např.  rzi, barvy, mastnost či těžko odstranitelných nečistot z různých povrchů a materiálů včetně dlouhodobého ošetření tzv. hydrofobizace | nano impregnace? Rádi pro Vás toto zajistíme naší profesionální technikou a metodou Mosmatic Professional™ a DSC Twister Professional™ včetně povrchové ochrany materiálů metodou NANOPROFESIONAL© v rámci České republiky.

Námi používané metody profesionální renovace, čištění a impregnace různých povrchů jsou prováděny na základě odborných školení  a získaných certifikátů, prostřednictvím vysoce kvalitních a účinných strojů včetně profesionálních renomovaných čistících a impregnačních přípravků.

Speciální čištění povrchů provádíme kombinací několika metod:

Vysokotlaké čištění (High preassure cleaning) nabízí v dnešní době mnoho možností od hobby úrovně až vysoce profesionální přístroje a pracovní sestavy. Mnoho našich klientů se nejdříve pokoušelo venkovní povrchy – dlažby, chodníky, nájezdy aj. vyčistit tzv. svépomocí prostřednictvím běžné dostupné “wapky” i za mnoho tisíců. Výsledek je většinou rozpačitý – mnoho času a úsilí strávené venku relativně monotónní prací nepřináší očekávaný výsledek, jen pouze určitou podobu a přiblížení k tíženému výsledku celodenní práce.

Čištění dlažeb

Čištění venkovních povrchů, čištění venkovních dlažeb, čištění raženého betonu, čištění chodníků a nájezdů či teras nás vede k základnímu pohledu a faktickému porovnání celkové efektivity a výsledku čištění dvěma dostupnými metodami vysokotlakového čištění. Naše dlouhodobé srovnání efektivity vychází s pořizovací ceny “wapky” do cca do 40.000,- tis Kč a porovnání technického postupu čištění.

 • Tlakové čištění 250-ti bary
 • Okamžitá a viditelná účinnost
 • Plošné a rovnoměrné čištění
 • Žádné přechody ve výsledku čištění
 • Vysoce časově efektivní a úsporné
 • Hloubkové vymytí pórů povrchu
 • Okamžité odsávání nečistot
 • Okamžité vyčištění spár a přechodů
 • Odstranění mechů a zeleně
 • Regulovatelný tlak dle povrchu
 • Rychlé schnutí povrchu
 • Důkladná příprava na impregnaci
 • Bezprašnost | žádné stříkání kolem
 • Nevymývání spárovacího písku
 • Tlakové čištění s nižším tlakem
 • Částečná a pozvolná účinnost
 • Nerovnoměrný výsledek čištění
 • Přechody ve výsledku čištění
 • Časově  zdlouhavé a málo efektivní
 • Částečné vymytí pórů povrchu
 • Bez odsávání nečistot
 • Problematické vyčištění spár a mezer
 • Částečné odstranění mechů a zeleně
 • Nerovnoměrný tlak či složitější ovládání
 • Delší schnutí povrchu
 • Nedostatečná příprava na impregnaci
 • Odlítávání nečistot | rozstříkávání
 • Vymývání spárovacího písku


Čištění obkladů,
čištění dlažby, čištění spár včetně odstranění vodního kamene, renovace povrchu obkladů a spár, odstranění šmouh a fleků či zabarvení od např. železité vody, hloubková desinfekce včetně bělení spár a jiné oblasti, které řešíte jsme připraveni pro Vás zrenovovat a vyčistit včetně zajištění povrchové ochrany a dlouhodobé hydrofobní úpravy povrchu obkladů a spár, aby nedocházelo k ulpívání plísní a vodního kamene v domácnostech, kanceláří a firmách či jiných prostorách.  Námi používaná metoda NANOPROFESIONAL© v kombinaci s parním čištěním o teplotě 160-ti stupňů je špičkou ve svém oboru a to především z hlediska rychlosti okamžitého odstranění těžko odstranitelných nečitost bez použití drastických chemikálií ekologicky šetrným způsobem s následnou možností nano impregnace vyčištěných povrchů.

Metoda NANOPROFESIONAL© a její aplikace je dělena na tři dílčí kroky:

Bělení spár

Hlavním principem nano čištění a povrchové ochrany obkladů a spár a materiálů, na kterém se zakládá námi aplikovaná patentovaná metoda čištění NANOPROFESIONAL© je důkladné odstranění všech vodou nerozpustných a hluboko usazených nečistot, skvrn a fleků v různých materiálech prostřednictvím aktivních nano částic v rozpětí velikostí 1 nanometr (10-9) až 100 nanometrů s následnou aplikací transparentní proti přilnavé povrchové úpravy pomocí snížení povrchového napětí.

Čištění obkladů a spár nanotechnologií je tou nejúčinnější metodou, jelikož pracuje s nejmenšími částečkami hmoty. Nanometr je jedna milióntina z milimetru (pro představu: na špičku lidského vlasu se vejde cca 7 000 nano částic). Slovo NANOS pochází z řečtiny a znamená „TRPASLÍK“.

Čištění obkladů a čištění spár metodouNANOPROFESIONAL© umožňuje doposud nejprogresivnější, nejrychlejší a nejefektivnější způsob povrchového čištění do hloubky povrchů, okamžité odstranění nečistot, mastnoty, rzi, vodního kamene s následnou povrchovou dlouhodobou transparentní ochranou různých materiálů.

Čištění obkladových spár

Čištění obkladů a spár s následnou povrchovou úpravou metodou NANOPROFESIONAL© je ekologicky šetrné  a nezávadné. Nano čistící roztoky a činidla včetně impregnačních roztoků ve spojením s molekulou vody se okamžitě z neutralizují a vznikne následně čirá tekutina s hodnotou PH 5 bez škodlivých a zatěžujících dopadů na životní prostředí. 

Nanotechnologie jako výzkumné odvětví přírodních věd zabývají se změnou hmoty v rozsahu nanometrů nám dosažení tohoto cíle jednoznačně umožňuje.

Použitím čistících a impregnačních nano tekutin nedochází k navoskování nebo natření povrchu nějakým nátěrem, ale k trvalému zušlechtění povrchu. Životnost a trvanlivost nano vyčištěných a nano povrchově ošetřených materiálů je díky zušlechtění povrchu nanotechnologií mnohem delší. Je vytvořena ochrana proti poškození nečistotami, vodou, UV-zářením až po ochranu proti chemikáliím.

Čištění podlahových spár

VELICE DŮLEŽITÉ je si uvědomit, že mnoho produktů nemá vlastnosti 100% čiré nano tekutiny a částečný obsah nano částic je velmi často používán pouze jako prodejní argument pro produkt, který se tváří jako nano funkční prostředek s dlouhodobým efektem.

Odstranění vodního kamene

VELICE DŮLEŽITÉ je taktéž mít na vědomí, že tvrzení typu “po nano úpravě už není nutné povrch čistit atd..” je nesmysl a nano čištění a povrchová úprava takto nefunguje. 100% nanotekutina je tvořena třemi specifickými vlastnosti, které se po nanesení na povrch samy zformují tak, že pojivo zůstane dole např. sklu podobná struktura nahoře.

Odstranění zašlé špíny z povrchu obkladů

Díky metodě NANOPROFESIONAL© je na nano vyčištěném a povrchově nano ošetřeném materiálu vytvořen tzv. efekt lotosového listu, který má velmi vysokou samočistící schopnost a dlouhodobou trvanlivost. Povrch je nutno běžným čištěním s použitím pouze čisté vody, mikroutěrky či houbičky bez použití chemických saponátů a přípravků pravidelně udržovat.

Metoda NANOPROFESIONAL© díky extrémnímu prodloužení čistících intervalů a zkrácení doby čištění materiálů jednoznačně dosahuje vysoké efektivity  v rámci následného běžného úklidu a taktéž úsporu na běžných čisticích prostředcích (úspora čistícího personálu, úspora času a nákladů na čištění). Po provedení nano vyčištění a následné povrchové nano úpravy, následně stačí k běžné údržbě čistá voda s trochou ekologicky šetrného nano elektrolytického roztoku, který pomáhá udržovat dlouhodobou nano ochranu povrchu.

Nano impregnace dlažby a spár  s transparentním  hydrofobním a dloubhobý, efektem, odolávající chemikáliím jako je savo a běžné úklidové přípravky obsahující chlór metodou NANOPROFESIONAL© je špičkovou povrchovou úpravou.

Odstranění zašlé usazenin z povrchu obkladů
Impregnace obkladů

Nano impregnace metodou NANOPROFESIONAL© s hydrofobním a nepřilnavým efektem okamžitě reaguje a přilne dokonale k povrchu. Impregnace má super hydrofobní vlastnosti, odpuzuje nečistoty a zamezuje jejich přilnutí do struktury materiálu. Tím velmi zjednodušuje běžné čištění materiálů a významně prodlužuje jejich životnost a vylepšuje optický vzhled.

Ukázka vizualizace technického procesu metody NANOPROFESIONAL©

Impregnace spár

Impregnací obkladů a spár metodou NANOPROFESIONAL© dochází ke spojení nano částic s podkladem je vytvořen absolutně spolehlivý ochranný mechanismus pro povrch. Nano formátovaný povrch zůstává ovšem paropropustný – má možnost „dýchat“. To nám umožňuje vytvořit díky nanotechnologii hydrofobní, olejofóbní a acidofobní úpravu povrchu.

Ukázky a vizualizace

Čištění obkladů a spár včetně odstranění vodního kamene a rzi metodou NANOPROFESIONAL©

Leštění obkladů

Impregnace obkladů

Nano impregnace spár

Samočistící fotokatalytické ochrany fasád, střech a betonu

Impregnace povrchů se samočistícím efektem provádí naše firma na základě odborné způsobilosti a aplikační certifikace prostřednictvím multifunkční suspenze FN NANO® s fotokatalytickým efektem. Povrchy zdí a střech mohou velmi snadno a za přijatelnou cenu získat samočistící schopnost, která je udrží dlouhodobě čisté s životností kolem 10-ti let.

fn-nano

** Pro zoobrazení technických informací ohledně multifunkční technologie FN NANO - klikněte na textové pole.

Takto profesionálně ošetřený povrch netrpí uplýváním sazí ani prachových částic či tvorbou pavučin a takto ošetřené povrchy neporůstají zelenou řasou a návazně pak ani lišejníky a mechy. K dosažení uvedeného stačí profesionální aplikace ochranných impregnačních multifunkčních nátěrů suspenzemi FN NANO® s fotokatalytickým efektem.

Samočistící suspenze FN NANO® jsou v plném slova smyslu nanotechnologií budoucnosti. Mezi nanotechnologické produkty můžeme počítat i nátěrové hmoty, jejichž mikroskopická struktura a složení jsou založeny uplatnění nových poznatků z oblasti mikrosvěta. Tyto produkty využívají specifických vlastností nanočástic nebo nanovláken pro výrazné zvýšení kvalitativních parametrů, nebo

dosažení zcela nových vlastností (mimořádná odolnost proti otěru, minimální odraz radarového signálu, snížená prostupnost elektromagnetického záření, vysoká tepelněizolační schopnost, samočistící povrchy, čištění vzduchu a vody a další).

Vizualizace schéma fotokatalýzy | FN NANO®

schéma fotokatalýzy

FN NANO® jsou svým složením vodné suspenze fotoaktivního oxidu titaničitého ve směsi anorganických pojiv. Nanesený nátěr po zaschnutí vytvoří na povrchu vysoce porózní tenkou vrstvu o síle 0,005 - 0,05 mm. Patentovaná kompozice FN NANO® vytváří takovou strukturu a morfologii vrstvy, v níž je maximálně zachována foto aktivita nanočástic TiO2. 1m2 plochy pokryté suspenzí FN NANO® tak vytváří 500 m2 fotoaktivní plochy nanočástic TiO2, na níž může probíhat fotokatalytický́ proces. To zajišťuje povrchům ošetřeným FN NANO® mimořádnou fotokatalytickou účinnost a samočistící schopnost s 10-ti letou životností ochrany ošetřených svislých a šikmých povrchů fasád, střech a zdiva.

Vizualizace reakční schopnosti fotokatalýzy | FN NANO®

schopnosti fotokatalýzy

Ideálním podkladem pro samočistící fotokatalytické ochranné povrchové suspenze FN NANO® je beton, silikátové omítky a barvy, kámen (zejména vápenec, mramor, opuka, pískovec), neglazovaná keramika (obklady, cihly, střešní tašky). Aplikovat lze i na akrylátové omítky a barvy. Nanášení vyžaduje speciální air-less technologii a aparaturu, provádí se stříkáním (pistole HVLP) v kombinaci s profi aplikačním válečkem. Aplikaci je vhodné realizovat prostřednictvím certifikované odborně prováděcí firmy.

Samočistící ochranné povrchy fasád, střech, zdiva, cihel prostřednictvím fotokatalytické suspenze FN NANO® provádíme jako samočistící ochranu povrchů v níže uvedených oblastech s 10-ti letou garancí impregnace:

 • dlouhodobé zachování čistého povrchu stěn, střech a stavebních konstrukcí
 • pro zamezení tvorby usazenin na povrchu ošetřeném suspenzemi FN NANO®
 • ochrana proti uplývání a redukce výskytu sazí, prachových částic, mikro kapének tuku, mastnot aj.
 • omezení výskytu a tvorby mechů a řas, kdy fotokatalytický́ efekt zabraňuje na těchto plochách růstu plísní, řas, lišejníků a mechů
 • anti-graffiti ochrana plochy, na nichž je nanesena silnější vrstva suspenze FN NANO® (0,1 –0,2 mm), vykazují díky vlastnostem silný́ antigraffiti efekt

Referenční aplikace fotokatalytických samočistících povrchů | FN NANO®

aplikace fotokatalytických impregnací

aplikace fotokatalytických impregnací

aplikace fotokatalytických impregnací

Ceník profesionálních služeb

Horkovodní tlakové čištění povrchů metodou OERTZEN™

 • Cena Kč/m2: od 70,-Kč/m2 (dle rozsahu plochy a znečištění povrchu).
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

Čištění obkladů a spár metodou NANOPROFESIONAL©

 • 370,- Kč/hod per pracovník (bez speciálních čisticích nano přípravků).
 • *Cena za speciální čističe je stanovena dle spotřeby (ML) na úkon.
 • *Cena je stanovena na základě vstupní objednávky.
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

Nano impregnace obkladů a spár metodou NANOPROFESIONAL©

 • 370,- Kč/hod per pracovník (bez speciálních čisticích nano přípravků).
 • *Cena za speciální impregnaci je stanovena dle spotřeby (ML) na úkon.
 • *Cena je stanovena na základě vstupní objednávky.
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

Polyuretanové nátěry a colorování podlah

 • Cena Kč/m2: od 230,-Kč/m2 (dle typu povrchové úpravy).
 • Doprava 300,- Kč za dopravu po Praze.
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

TIP: Navštivte naši fotogalerii a prohlédněte si ukázky našich realizací.

Naše firma zajišťuje realizaci zakázek v rámci celé České republiky a Slovenské republiky. Přesná cenová kalkulace včetně dopravného je vždy řešena individuálně.

Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Vedení firmy Vyčistím CZ