Čištění a impregnace dřevěných podlah

Čištění dřevěných podlah,  čištění laminátových podlah,  renovace parket, čištění dřevěných teras,odstranění šmouh a fleků z dřevěných podlah, pastování dřevěných podlah, impregnace dřevěných podlah, voskování dřevěných podlah, impregnace laminátových podlah, impregnace dřevěného nábytku zajistíme prostřednictvím profesionálních prostředků firmy BONA, Dr. Schultz, POLIBOY, SAICOS COLOUR, DEVA do 48mi hod od Vaší objednávky.

Čištění dřevěných podlah

Potřebujete zajistit odborné a důkladné čištění dřevěných podlah včetně impregnace ve Vašem bytě, domě, kanceláři či  komerčních prostorách ve Vašem regionu? 

Čištění dřevěných podlah Praha a okolí, čištění dřevěných podlah Brno, čištění dřevěných podlah Plzeň, čištění dřevěných podlahMělník, čištění dřevěných podlahČeská lípa, čištění dřevěných podlahMladá Boleslav, čištění dřevěných  podlahLiberec, čištění dřevěných podlahÚstí nad Labem, čištění dřevěných podlahDěčín, čištění dřevěných podlahKladno, čištění dřevěných podlah Benešov, čištění dřevěných podlah Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit ve Vašem regionu a Čechách do 48-mi hodin.

Námi používané metody profesionální renovace, čištění a impregnace podlah jsou prováděny na základě odborných školení  a získaných certifikátů, prostřednictvím vysoce kvalitních a účinných strojů včetně profesionálních renomovaných čistících a impregnačních přípravků.

Speciální čištění podlah provádíme kombinací několika metod:

Řešíte právě problém s čištění dřevěné podlahy, odstraněním fleků a hlubokých nečistot či Vaše podlaha vykazuje známky vyšisování a potřebuje již  voskování či impregnaci např. parket či dřevěných  plovoucích podlah v bytě, domě nebo kancelářích, obchodě, restauraci či kavárně nebo galerii? Ušetříme Vám nejen práci, ale čas i peníze. S našimi spolehlivými úklidovými pomocníky - speciálními bruskami, vysavači, mycími stroji a leštícími stroji máte záruku precizně vykonané práce a viditelného výsledku renovace - čištění – údržby dřevěné podlahy.

Renovace parket

Čištění dřevěných podlah, impregnaci dřevěných podlah a doporučení vhodné údržby dřevěných podlah včetně voskování a impregnace prostřednictvím důkladného ručního či strojního čištění dřevěných podlah s následnou impregnací jsme připraveni zajistit do 48 hodin od Vaší objednávky dle Vašich potřeb a přání.

Naším cílem je je zajistit důkladné a šetrné čištění a renovaci dřevěných podlah včetně  aplikace impregnace – voskování / olejování / transparentní nano úpravu  a celkovou údržbu dřevěných podlah.  Pro čištění a péči o dřevěné podlahy preferujeme specifický přístup a volbu vždy vhodného přípravku dle typu dřeva podlahy a typu povrchové úpravy dřevěné podlahy (lak či olej).

Čištění  dřevěných podlah a údržba dřevěných podlah patentovanou metodou DSC (Diamond cleaning system) nám umožňuje dosáhnout té nejvyšší kvality a efektivity čištění a leštění. HybridTwister Professional™ je revoluční čistící systém využívající kotouče vyrobené z miliard mikroskopických částeček diamantu, které podlahu čistí a leští mechanicky, bez použití chemikálií s použitím čisté vody.

Čištění dřevěných teras

Odstranění šmouh z dřevěných podlah

Šetrné čištění dřevné podlahy metodou Twister Professional™ DCS (Diamantový čistící systém) je nová technologie mechanického ošetřování a údržby podlah s využitím mikroskopických částeček diamantu. Tato metoda je ekolicky šetrná a není zapotřebí jakýchkoliv chemikálií pro dřevo nevhodných.

Odstranění fleků z dřevěných podlah

Čištění podlah metodou Twister Professional™ je revoluční čistící systém využívající kotouče vyrobené z miliard mikroskopických částeček diamantu, které podlahu čistí a leští mechanicky, bez použití chemikálií. Kotouče Twister ProfessionalTM lze použít na většinu běžných podlahových materiálů, jako je například teraco, přírodní kámen, beton, vinyl a epoxid. Kotouče Twister Professional™ promění matný a opotřebený povrch na čistou a vyleštěnou podlahu.

Kotouče Twister Professional™ přinášejí efektivní odstranění nečistot je dosaženo díky diamantovým částicím, které reagují na povrchu okamžitě.    Běžné čistící chemické roztoky reagují na nečistotách až za delší dobu a někdy i velmi krátce, naproti tomu Twister Professional™ pad bude efektivně odstraňovat nečistoty nebo mastnoty mechanicky během normálního postupu s pomocí diamantů. Není třeba žádného extra času nebo úsilí.

Pastování dřevěných podlah

Čištění dřevěných podlah metodou Twister Professional™ našim klientů zajišťuje výjimečnou kvalitu. Kotouče Twister Professional™ nechají vyniknout krásu a užitné vlastnosti podlahy. Výsledky jsou neuvěřitelné! Metoda Twister Professional™ je jedinečná tím, že odpadá pravidelná údržba podlahy a použití vosků a leštidel! Tajemství těchto mimořádných výsledků spočívá v použití mecha-nického čištění s miliardami mikroskopických částeček diamantu. Je tedy dosaženo vysokého lesku a extrémní čistoty povrchu s následnou snadnou údržbou.

Impregnace dřevěných podlah

Čištění dřevěných podlah metodou Twister Professional™ DCS (Diamantový čistící systém) je především finančně efektivní, rychlejší, snadnější Metodu čištění Twister Professional™ lze použít na všechny typy podlah, aniž by bylo třeba měnit metodu čištění nebo čistící zařízení. Twister Professional™ je cenově výhodná metoda také díky tomu, že ve srovnání s tradičními chemickými metodami nevyžaduje použití chemikálií, a to až na výjimky. Pro dokonalé povrchové dlouhodobé ošetření je doporučeno povrch hydrofóbně ošetřit a vyleštit kotouči Twister Professional™ .

Čištění dřevěných podlah metodou Twister Professional™ našim klientů zajišťuje výjimečnou kvalitu. Kotouče Twister Professional™ nechají vyniknout krásu a užitné vlastnosti podlahy. Výsledky jsou neuvěřitelné! Metoda Twister Professional™ je jedinečná tím, že odpadá pravidelná údržba podlahy a použití vosků a leštidel! Tajemství těchto mimořádných výsledků spočívá v použití mecha-nického čištění s miliardami mikroskopických částeček diamantu. Je tedy dosaženo vysokého lesku a extrémní čistoty povrchu s následnou snadnou údržbou.

Čištění dřevěných podlah metodou Twister Professional™ DCS (Diamantový čistící systém) je především finančně efektivní, rychlejší, snadnější Metodu čištění Twister Professional™ lze použít na všechny typy podlah, aniž by bylo třeba měnit metodu čištění nebo čistící zařízení. Twister Professional™ je cenově výhodná metoda také díky tomu, že ve srovnání s tradičními chemickými metodami nevyžaduje použití chemikálií, a to až na výjimky. Pro dokonalé povrchové dlouhodobé ošetření je doporučeno povrch hydrofóbně ošetřit a vyleštit kotouči Twister Professional™.

Dřevo se používá na zhotovení dřevěných podlah v interiérech už od dávných dob. Je pro tento účel jako stvořené, působí příjemným teplým dojmem a vytváří zdravé klima v místnosti. Na dřevěných podlahách je mimo jiné fascinující i to, že nikdy nenajdete dva stejné kousky dřeva. Každý je jedinečný. Tento materiál se proto nikdy neokouká, má stále co nabídnout a uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Kromě jedinečných estetických vlastností se dřevo pyšní i hodnotnými funkčními charakteristikami, jako jsou odolnost a trvanlivost.

Dřevěné podlahy se rozdělujeme a ošetřujeme dle několik typů a podtypů:

Voskování dřevěných podlah

Vícevrstvé dřevěné podlahy – o výsledné kvalitě dřevěné vrstvené plovoucí podlahy rozhoduje především tloušťka vrchní nášlapné vrstvy, počet lakovaných vrstev, materiál ve středové vrstvě, druh použité dřeviny, způsob spojení jednotlivých lamel či finální povrchová úprava. Jako novinka na trhu se objevilo tepelně upravené dřevo, které dokáže zamezit tvoření spár, jež vznikají z důvodu sesychání dřeva – většinou je používáno při podlahovém vytápění.

Dřevěné podlahy masivní se dělí na lamparkety, vlisy, prkna a mozaiky. Pro všechny tyto krytiny všeobecně platí, že mají snad nejdelší dobu životnosti. Kromě toho se pyšní různorodostí povedení jednotlivých dřevin, vzorů, obrazců, formátů a díky tomu vám nabízí nespočet variant a kombinací při samotné pokládce. Měkké dřeviny jako smrk či borovice se nejčastěji pokládají na rošt přišroubováním do pera. Ostatní druhy se celoplošně lepí k podkladu. Volba povrchové varianty (olej, voskoolej, lak) vždy závisí především na tom, do jakých prostor bude krytina instalována. Typ dřeviny je vybírán podle několika měřítek – podle rozměrové stálosti (tzv. procento sesychání), hustoty dřeva na m3 a tvrdosti podle Brynela.

Impregnace laminátových podlah

Čištění dřevěných podlah mokrou cestou vyžaduje kombinaci hloubkového čištění a okamžitého odsávání roztoku, aby do podlahy neproniklo velké množství vody, je nezbytně nutné při čištění okamžitě odsávat většinu znečištěného roztoku. K čištění podlahy použijeme jednokotoučový mycí stroj nebo speciální ruční mop. V případě silnějšího znečištění je k diamantovému čištění použit velmi silný odstraňovač dle typu úpravy podlahy.

Impregnace dřevěného nábytku

Impregnace dřevěných podlah je proces, který přichází na řadu jako poslední. Dle typu povrchové úpravy zvolíme vhodný způsob impregnace:

 • voskování dřevěných podlah
 • olejování dřevěných podlah
 • lakování  dřevěných podlah

Voskování dřevěných podlah lze realizovat přípravky na bázi vody.Vosky na bázi vody vytvářejí na dřevěných podlahách leštitelný ochranný protiskluz-ný film. Chrání podlahu před předčasným opotřebením a dodává jí hedvábný lesk.

Impregnace a voskování dřevěných podlah lze realizovat přípravky na rozpouštědel. Vosky na bázi rozpouštědel vytvářejí na dřevěných podlahách tvrdý ochranný film, který je snadno leštitelný. Výborně se čistí a obnovují poškozené nebo opotřebované povrchy.

Ukázka vizualizace technického procesu

Impregnace a voskování podlah

Impregnace a voskování podlah

Olejování dřevěných podlah záleží na typu podlahy, ale většinou je nutné více vrstev, než-li dojde k žádoucímu vyplnění pórů ve dřevě, což dřevo výborně chrání proti účinkům vlhkosti.
Olej vytvoří tenkou ochrannou vrstvičku, která dřevo chrání a přitom zachovává vůni, strukturu i přirozený vzhled dřeva bez uměle působícího lesku. Olej se aplikuje na hloubkově vyčištěné, nebo ještě lépe na zbroušené dřevěné podlahy. Nanáší se válečkem na tyči rovnoměrně v pásech o šíři l - 1,5 m, které se musí ještě za vlhka překrývat. Následně se některé oleje kotoučový strojem zaleští.

Olejování podlah

Olejování dřevěných podlah

Ceník profesionálních služeb

Strojní mytí a zametání podlah metodou COLUMBUS™

 • Cena Kč/m2: od 4,-Kč/m2 (dle rozsahu plochy a znečištění povrchu).
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

Horkovodní tlakové čištění podlah a spár metodou OERTZEN™

 • Cena Kč/m2: od 70,-Kč/m2 (dle rozsahu plochy a znečištění povrchu).
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

Strojní čištění a leštění podlah metodou Hybrid™ a Twister Professional™

 • Cena Kč/m2: od 70,-Kč/m2 (dle rozsahu plochy a znečištění povrchu).
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

Strojní leštění podlah metodou Twister Professional™

 • Cena Kč/m2: od 25,-Kč/m2 (dle rozsahu plochy a typu povrchu).
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

Voskování podlah / Nano impregnace podlah

 • Cena Kč/m2: od 85,-Kč/m2 (dle rozsahu plochy a typu povrchové úpravy).
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

Ačkoliv podlahy ošetřené impregnačními přípravky Bona vyžadují jen minimální údržbu, musí se přesto pravidelně čistit prostřednictvím vhodných a impregnaci udržujících přípravků. Klíčem udržení atraktivního vzhledu podlahy je pravidelný úklid a pravidelná impregnace vhodnými přípravky.

TIP: Navštivte naši fotogalerii a prohlédněte si ukázky našich realizací.

Naše firma zajišťuje realizaci zakázek v rámci celé České republiky a Slovenské republiky. Přesná cenová kalkulace včetně dopravného je vždy řešena individuálně.

Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Vedení firmy Vyčistím CZ