Čištění sedaček

Mokré čištění sedaček, pěnové čištění sedaček suchou cestou, suché čištění historických sedaček a křesel, suché pěnové čištění křesel, suché čištění židlí, hloubkové čištění sedaček, ekologické čištění sedaček suchou cestou, suché čištění sedaček  z přírodních materiálů, bezpečné čištění sedaček včetně odstranění skvrn a fleků metodou CC-Fleck&Weg™, certifikované suché čištění sedaček metodou Dry-foam™ cleaning by Dr. Schutz Professional™©.

Naše firma je certifikovanou odborně prováděcí firmou profesionálního čištění a ochrany textiílí, čalounění a koberců britského profesionálního systému čištění Prochem Professional™.

Čištění sedaček

Potřebujete zajistit šetrné a hloubkové čištění sedaček, křesel a židlí ve Vašem bytě, domě, kanceláři či  komerčních prostorách ve Vašem regionu?

Mokré čištění sedaček Praha a okolí, suché čištění sedaček Brno, suché čištění sedaček Plzeň, suché čištění sedaček Mělník, suché  čištění sedaček Česká lípa, suché čištění sedaček Mladá Boleslav, suché čištění sedaček Liberec, suché čištění sedaček Ústí nad Labem, suché čištění sedaček Děčín, suché čištění sedaček Kladno, suché čištění sedaček Benešov, suché čištění sedaček Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit ve  Vašem regionu.

Námi používané metody profesionálního čištění a odstraňování nečistot a skvrn jsou prováděny na základě odborných školení  a získaných certifikátů, prostřednictvím vysoce kvalitních a účinných strojů včetně profesionálních renomovaných čistících a impregnačních přípravků.

Suché pěnové čištění sedaček je ekologicky šetrné řešení hloubkového čištění všech typů povrchů sedacích souprav a křesel včetně časové efektivity z hlediska okamžitého používání sedací soupravy ihned po čištění. Námi používaná metoda Dry-foam™ v kombinaci s vakuovým hloubkovým čištěním metodou Vaxing™ je špičkou ve svém oboru a to především z hlediska efektivity a účinnosti čištění různých typů materiálů sedacích souprav a křesel bez čistící chemie a vody. Stačí nám jen přírodní čistící pěna a případně atestovaný profesionální odstraňovač skvrn a fleků CC-Fleck&Weg™ používaný v kombinaci se suchým čištěním.

Suché čištění sedaček

Naším cílem je zajistit co nejefektivnější vyčištění sedacích souprav, křesel a židlí suchou cestou Dry-foam™ v kombinaci s vakuovým hloubkovým čištěním metodou Vaxing™, pracující výhradně s přírodními čistícími složkami. Čištění sedaček suchou cestou jsme připraveni zajistit do 48 hodin od Vaší objednávky dle Vašich potřeb a přání.

Suché čištění sedacích souprav

Suché čištění sedacích souprav naší firmou probíhá podle směrnic asociace SOTEX©, jejíchž je firma VYČISTÍM CZ členem. Asociace SOTEX je součástí nadnárodní asociace GINETEX - asociace pro označování, ošetřování a údržby textilu pro prováděcí firmy.

Suché čištění sedaček provádíme pro tyto typy textilních materiálů:

 1. Umělé vlákno
 2. Mikroplyš
 3. Velur
 4. Nobuk
 5. Alcantara
 6. Teflon
 7. Vlna a Bavlna
 8. Juta a Kokos
 9. Samet
 10. Historické materiály
 11. Hedvábí
Suché čištění historických sedaček

Tato metoda suchého čištění sedaček je založena pěnovém a vakuovém čištění čištění povrchu materiálu.  Suché čištění sedaček a křesel či židlí metodou Dry-foam™ a Vaxing™ pomocí suché přírodní pěny a strojního vakuového čištění je v současné době tou nejpokročilejší metodou čištění sedaček přírodní cestou. Podíváme-li se na všechny metody čištění sedaček, tj. ruční či mokré extrakční čištění, šamponování, speciálním padem nebo čištění suchou pěnou, vyniká mezi nimi právě ta posledně jmenovaná – suché čištění ekologicky šetrnou pěnou Dry-foam™. Tato metoda není zatím tak běžně rozšířena a o všech výhodách spojených se suchým čištěním  sedaček toho zákazníci zatím příliš neví.

Suché čištění  sedaček, křesel a židlí provádíme v níže uvedených prostorách:

Suché čištění historických křesel
 1. Restaurace
 2. Hotely
 3. Penziony
 4. Haly a chodbové prostory
 5. Rezidenční prostory
 6. Kancelářské prostory
 7. Firemní prostory
 8. Domácnosti – domy a byty
 9. Průmyslové prostory
 10. Zábavní centra
 11. Kina a multiplexy
 12. Casina
 13. Knihovny
 14. Divadla
 15. Historické objekty

Suché čištění historických židlí

Technika suchého pěnového čištění sedaček

Odprašnění a klepání sedaček metodou HYLA | Vax Professional™

Hloubkové odprašnění sedaček, vysátí a zbavení se roztočů, alergenů, sporů a plísní i prachových  částic, jenž jsou zaprány do vody metodou HYLA a Vax Professional™ probíhá proudem vzduchu, jenž je promýván velkým množstvím vody a zvedá se formou gejzíru k separátoru.

Hloubkové čištění sedaček suchou cestou

Separace (oddělování) prachu ze vzduchu funguje tím, že vzduch je nasáván speciálním způsobem skrz vodní lázeň, kde se částice prachu namočí a nárazem na mřížku se oddělí od vzduchu, který poté čistý opouští HYLU či Vax Professional™. Následně jsou odděleny alergeny, spory plísní, choroboplodné zárodky i prachové částice, jenž jsou zaprány do vody, která se následně vylije. Do místnosti tak při použití HYLY nebo Vax Professional™U vracíme čistý vzduch s optimální vlhkostí. Následně je sedačka připravena na hloubkové vakuové  čištění suchou pěnou a metodou "vaxing".

Suché čištění sedaček

Suché čištění sedaček je založeno na metodě suchého pěnového čištění Dry - Foam™ v kombinaci s vakuovým čištěním Vaxing™. Základem pěnového suchého čištění  je suchá pěna, jenž je vyráběna až z 95-ti % přírodních materiálů a tudíž neobsahuje fosfáty, je PH-neutrální a vyroben na bázi přírodních nosičů. Hlavní přednosti tohoto přírodního ekologicky šetrného a bezpečného čištění sedaček jsou tyto:

Ekologické čištění sedaček suchou cestou

Hlavní přednosti suchého pěnového čištění metodou Dry–Foam™, Vaxing™:

 1. Suchá pěna během čištění absorbuje organické i anorganické nečistoty.
 2. Fleky či skvrny jsou také a ošetřena přípravkem CC-Fleck&Weg™.
 3. Ihned po absobci je odsána a sesbírána vakuovým strojem.
 4. Sedačka je ihned po sesbírání pěny vysávána vakuovou hlavicí.
 5. Sedačka příjemně voní a nehrozí výstyt plísní a vlhkosti.
 6. Úspěšnost a výsledek čištění a práce lze zkontrolovat okamžitě po čištění.
 7. Dlouhodobější trvanlivost vyčištěného stavu sedačky vs. extrakční čištění.
 8. Sedačka je po velmi krátké době ihned použitelná k běžnému provozu.
 9. Nedochází k žádnému chemickému odpařování čistícího přípravku.
 10. Přírodní pěna redukuje plísně, roztoče, zvířecí a prachové alergeny.
 11. Suchá pěna je PH neutrální a nedochází k poškození vlákna.
 12. Suchá pěna nepoškozuje výrobní protišpinivou úpravu vlákna.
 13. Obsahuje aktivní čistící substance a speciální Anti-Soiling komponenty, které zabraňují zvýšenému opětovnému znečištění ošetřené plochy.
 14. Neobsahuje bělidla ani optické zjasňovače, nezpůsobí žádné změny barev.
 15. Sedačku je možné ihned naimpregnovat a konzervovat.

Jak probíhá správný technologický postup při suchém čištění sedaček?

Suché čištění sedaček z přírodních materiálů

 1. Sedačku vysajeme vysavačem a odstraníme veškeré povrchové nečistoty.
 2. Skvrny, silně znečištěná místa se před sprejují produktem CC-Fleck&Weg™, který zesiluje čisticí účinek, pohlcuje pachy a rozpouští skvrny.
 3. Na plochu rovnoměrně naneseme suchou pěnu a důkladně jí zapracujeme do několika směrů.
 4. Zapracovanou pěnu necháme cca 10 minut působit a následně jí vakuovým strojem a metodou Vaxing™ sezbíráme od extraktoru.
 5. Následně je možné sedačku ihned naimpregnovat či nakozervovat nebo provést atibakteriální aromatizaci.

Bezpečné čištění sedaček

Suché čištění sedaček metodou Dry-Foam™ v kombinaci s vakuovým čištěním Vaxing™ je v současné době nákladnější variantou čištění sedaček. Metoda suchého čištění je sice dražší vs. metoda extrakčního “mokrého” čištění avšak tato nejnovější metoda čištění sedaček suchou cestou se nedá srovnávat s ostatními způsoby čištění sedaček tzv. mokrou či extrakční cestou. Pokusíme se li ji přirovnat k správně technologicky provedené mokré metodě extrakční čištění se suchým čištěním metodou Dry-Foam™, především zjistíme, že metoda tzv. extrakčního “mokrého čištění” je na rozdíl od suchého je pro prováděcí personál mnohem časově a fyzicky náročnější a namáhavá.

Technologicky správné a důkladně hloubkové vyčištění sedačky mokrou či extrakční cestou vyžaduje značnou fyzickou sílu a při větších plochách či hlubším znečištění především i vytrvalost. Toto není samozřejmě vždy dodrženo a mohou se tak na vyčištěném povrchu po vyschnutí objevit různé přechody barev a chemického roztoku. Suché čištění sedaček metodou Dry-Foam™ vyžaduje jediné a to především precizní rozprostření a vetření suché pěny v rámci celé čištěné plochy sedačky a pak již celý proces čištění probíhá samočinně. Následně je pěna strojově sesbírána do vakuového extraktoru metodou Vaxing™.

Ukázky a vizualizace

Suché pěnové čištění sedaček metodou Dry-Foam™ a Vaxing ™ naší firmy

Odstranění skvrn

Odstranění fleků

Certifikované suché čištění sedaček

Certifikované suché čištění křesel

Certifikované suché čištění židlí

Suché čištění sedaček metodou Dry-Foam™ jednoznačně o proti mokrému čištění nabízí velkou výhodu a časovou úsporu a to především z hlediska možné a následné protišpinivé impregnace BAYGUARD či nano impregnace DURATEX ochrany vlákna koberce okamžitým nástřikem do vyčištěného vlákna sedačky.

Impregnaceje velmi důležitá. Pomáhá udržet vyčištěné materiály výrazně delší dobu, jelikož vyčištěné vlákno je ochráněno vrstvou molekul, které obalí jádro vlákna a zamezí tak pronikání nečistot do vlákna koberce a mnohem snadnější čištění a údržbu koberce, jelikož všechny nečistoty po dobu trvání impregnace ulpívají na povrchu koberce.

Naše firma je připravena do 48-mi hod od objednávky zajistit kvalitní hloubkovou impregnaci vyčištěných textilních materiálů metodou NANOPROFESIONAL© a BAYGARD™, která je šetrná a vhodná i na přírodní textilní materiály v níže uvedeném rozsahu:

Suché čištění sedaček metodou Dry-Foam

Impregnace textílií metodou NANOPROFESIONAL© a BAYGARD™ a její aplikace se rozlišuje na dva typy ochranných impregnací:

Impregnace textílií

ImpregnaceBAYGARD™ je především protišpinivou dlouhodobou impregnací a ochranou textilních podlahovin, koberců, sedaček a čalouněného nábytku. Impregnace obalí vlákno neviditelným ochranným filmem. Nečistota se nezachytí na vlákně a může být účinně vysáta. Výsledkem je čistý, barevně jasný, nezašedlý povrch.

BAYGARD™ stabilizuje vlákno a podpoří jeho přirozenou regeneraci. Deformacím a zplstnatění vlákna na sedačekách bude tímto zamezeno a vytváření osezelých míst omezeno. Výsledkem je ochrana před šednutím.

BAYGARD™ zůstává stálý při vysávání prachu a při mechanickém zatížení (např. osezení) až do 3 let. Jasnou výhodou je přímá a okamžitá aplikace této impregnace na vlhký a vyčištěný povrch materiálu bez jakékoliv nutnost čekání, než-li povrch vyschne. Tato impregnace nemá tak vysokou odolnost proti polití tekutinou jako impregnace metodou NANOPROFESIONAL©.

Ukázka a vizualizace

Impregnace koberců a sedaček metodu BAYGARD™

Impregnace koberců metodou BAYGARD

Impregnace sedaček metodou BAYGARD

 

Nano impregnace NANOPROFESIONAL DURATEX™ je impregnace na vodní bázi pro textílie z přírodních a umělých vláken. Texlílie, které jsou ošetřeny impregnací DURATEX™ mají dokonalou ochranu vůči všem typům různých nečistot a hlavně proti tekutinám. Tato impregnace se aplikuje pouze do vyčištěného a suchého materiálu!

Nanoimpregnace

NanoimpregnacíDURATEX™ je vlákno obaleno neviditelným ochranným filmem, který mu dodává silně hydrofobní vlastnost. Díky změně povrchového napětí vyperlí tekutiny od vlákna pryč a nečistota nemůže přilnout k vláknu.

Nano impregnace DURATEX™ má vynikající přilnavost na všechny druhy látek z přírodních a umělých vláken, čalouněné sedací soupravy, koberce, oblečení, potahy autosedadel, plátěné střechy kabrioletů a mnoho jiného.

Nano impregnace vždy probíhá v neředěném stavu. Impregnovaný materiál musí být dostatečně nasycen (dokonale vlhký) proto používáme na hutnější materiály či větší plochy patentovaný strojní systém WAGNER©. Po kompletním zesíťování, které probíhá 24 hodin, je impregnace spojena s materiálem a dostává svůj plný ochranný účinek. Na obzvláště zatěžovaná místa provádíme aplikaci dvakrát. Opakováním se účinek produktu vylepšuje. Před používáním je doporučeno naimpregnovaný materiál minimálně 4 hodiny, podle možnosti přes noc, zaschnout.

Ukázka vizualizace

Techniký proces metody NANOPROFESIONAL©

Impregnaceje velmi důležitá

Impregnace sedaček metodu NANOPROFESIONAL©

Ochranat sedaček proti bakteriím

Ochrana sedaček proti roztočům

Ochrana koberců proti bakteriím

Nedaří se Vám Vaši sedací soupravu zbavit nepříjemných pachů? Jsou Vaši zvířecí mazlíčci zvyklí spát na Vaší sedačce či koberci? Potřebujete svůj koberec či sedačku ochránit proti bakteriím, roztočům a jiným nepříjemnostem? Doporučujeme Vám provést antibakteriální ošetření a aromatizaci sedačky, matrace či jiného kusu interiérového doplňku metodou STAR EXTRA CARE™.

Speciálními vonnými antibakteriálními osvěžovači STAR EXTRA CARE™ zbavíme Váš koberec, Vaši sedačku či matraci nepříjemných pachů a bakterií. Antibakteriální aromatizace STAR EXTRA CARE™ prostupuje hluboko do vnitřku vyčištěného vlákna koberce, sedačky, matrace či jiného textilního materiálu a zanechává po sobě příjemnou svěží vůni včetně antibakteriální ochrany povrchu materiálu. Doba antibakteriálního působení je cca 2-3 měsíce od provedení aromatizace textilií a povrchu materiálů.

Ceník profesionálních služeb

Odprašnění, klepání, čištění, impregnace a aromatizace sedaček , křesel a židlí 

 • 65,- Kč bez DPH per sedací místo| odprašnění a kartáčování sedačky elektro klepacím kartáčem
 • 369,- Kč bez DPH per sedací místo | suché pěnové vakuové čištění
 • 369,- Kč bez DPH per sedací místo | parní hloubkové čištění 
 • 850,- Kč bez DPH per sedací místo | suché vakuové čištění horkou pěnou
 • od 100,- Kč bez DPH per sedací místo | impregnace, nano impregnace
 • od 85,- Kč bez DPH per sedací místo | aromatizace & antibakteriální ochrana
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

TIP: Navštivte naši fotogalerii a prohlédněte si ukázky našich realizací.

Naše firma zajišťuje realizaci zakázek v rámci celé České republiky a Slovenské republiky. Přesná cenová kalkulace včetně dopravného je vždy řešena individuálně.

Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Vedení firmy Vyčistím CZ