Čištění rolet, markýz a slunečníků

Čistírna markýz, odborné čištění markýz, úschovna markýz, profesionální čistění markýz, parní čištění markýz, horkovodní čištění markýz, vakuové čištění markýz, čištění rolet, čištění předokenních rolet, impregnace rolet, čištění markýz a důkladná impregnace markýz a textilií proti zašpinění a vodoodpudivosti s teflonovým efektem, čištění slunečníků a impregnace slunečníků a textilií proti zašpinění a vodoodpudivosti s teflonovým efektem, čištění stínící techniky, čištění žaluzií, čištění lehátek, čištění okenic, čištění zahradního nábytku a impregnace dřevěného nábytku, odstraňování mušinců a nečistot prostřednictvím speciálních čistících roztoků zn. Dr. Schutz Professional™, Nano Energy, Booster, Vax Professional™ a čistících pěn rozpouštějící stopy po hmyzu a mušincích britskou technikou Vax Professional™ v kombinaci s použití parních čističů pro odstranění hlubokých a ulpělých nečistot v regionu Praha, Střední Čechy. Čištění a úklid je vždy prováděn pečlivě proškolenými pracovníky naší firmy.

Čištění rolet, markýz a slunečníků

Potřebujete zajistit důkladné či výškové čištění rolet a markýz či slunečníků ve Vašem bytě, domě, kanceláři či  komerčních prostorách ve Vašem regionu? 

Čištění markýz Praha a okolí, čištění markýz Brno, čištění markýz Plzeň, čištění markýz Mělník, čištění markýz Česká lípa, čištění markýz Mladá Boleslav, čištění markýz Liberec, čištění markýz Ústí nad Labem, čištění markýz Děčín, čištění markýz Kladno, čištění markýz Benešov, čištění markýz Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit ve Vašem regionu do 48-mi hodin.

Námi používané metody profesionálního čištění a odstraňování nečistot a skvrn jsou prováděny na základě odborných školení  a získaných certifikátů, prostřednictvím vysoce kvalitních a účinných strojů včetně profesionálních renomovaných čistících a impregnačních přípravků.

Péče a čištění markýz, slunečníků a stínidel

Markýzy, rolety a slunečníky aj. stínidla pohlcují prach, nečistoty a bakterie obdobně jako kterékoliv jiné textilie (koberec, záclony, apod.), proto je třeba zajistit jejich čištění v pravidelných intervalech. Usazený prach ničí strukturu látky či lamely a právě čištěním výrazně prodloužíte jejich životnost a hlavně propustnost pro světlo.Čím déle na markýzách či slunečnících a stínidlech ulpívá prach a mastnota, tím déle samozřejmě trvá proces čištění a odstranění. Velice důležitá je následná impregnace vyčištěných textilních materiálů, aby nedošlo k opětovnému zašpinění a ulpívání nečistot během venkovního či případně vnitřního používání a provozu.

Technika čištění markýz, rolet a slunečníků

Britský vakuový systém Vax Professional™ díky patentované metodě jemných rotačních kartáčů a vakuovému hloubkovému propírání materiálu s použitím speciálních čističů a odstraňovačů nečistot bezkonkurenčně odstraní usedlý prach, mastnotu, zašlou špínu, z povrchu textilií. Následně vakuová metoda vaxing nebo-li hloubkové propírání vlákna či materiálu rolety či markýzy po dostatečném působení speciálního čističe (cca 15-20min dle míry znečištění), dokáže opravdové zázraky. Propláchne po tlakem mikropóry rolety či markýzy nebo slunečníku a díky 95% procentnímu vakuovému podtlaku odsaje všechny nečistoty zpět do zásobníku vysavače. Pro čištění textilních rolet , markýz a slunečníků jsou používány antibakteriální speciální roztoky, díky kterým předejdeme usazování zárodků plísní a bakterií ve vláknu textiílie.

V případě opravdu silného znečištění zahájíme čištění textilních rolet a markýz či slunečníků párou prostřednictvím parního čističe. Pára rozpouští 99% nečistot v pórech a je pak možné následně vakuovým čištění žaluzie proprat o odsát uvolněné nečistoty. Vše je pak vyčištěné a vydesinfikované.

Čištění makýz, rolet a slunečníků

Pro čištění a odstraňování hloubkových nečistot používáme speciální čističe značek Dr. Schutz Professional™, Nano Energy, Booster. Speciální čističe jsou šetrné k životnímu prostředí a k materiálům s tím, že šetrný čistící koncentrát pro důkladné a pravidelné čištění povrchů markýz a stínidel z látky nebo PVC-tkaniny apod. je šetrný k barvám a povrchu. Odstraňuje nečistoty vzniklé povětrnostními vlivy a ptačí trus. Neobsahuje fosfáty a je pH-neutrální v používaných koncentracích.

Čistič markýz nastříkáme rovnoměrně na předvlhčený povrch a nechat krátce působit. Během doby působení musí zůstat čištěná plocha vlhká. Následně materiál je hloubkově vyčištěn vakuovou metodou Vax Professional™ v kombinaci s použitím parního čističe. Povrch může být přečištěn také vysokotlakým čistícím strojem. Následně povrchu můžeme opláchnout velkým množstvím vody a znovu povrch vakuově vyčistit a dosušit. Po čištění je důležité pro zamezení utvoření skvrn z vlhkosti nezavírat markýzy, slunečníky apod. nikdy ve vlhkém stavu.

Impregnace markýz, rolet a slunečníků

Impregnace slunečníků, impregnace markýz a rolet či textilních stínidel následně po vyčištění výrazně prodlužuje životnost vlákna a pomáhá k udržení vyčištěného vzhledu a v neposlední řadě zamezuje ulpívání nečistot na materiálu a rychlé opětovné zašpinění proti prachu a nečistot např. z polí, luk, silnic aj.

Impregnace slunečníků, impregnace markýz a rolet či textilních stínidel probíhá prostřednictvím výrobků nanoenergy © Duratex nebo CC-Fleckschutz , jenž jsou impregnace na vodní bázi pro textílie z přírodních a umělých vláken. Texlílie, které jsou ošetřeny mají dokonalou ochranu vůči všem typům různých nečistot.

Vlákno je obaleno neviditelným ochranným filmem, který mu dodává silně hydrofobní vlastnost. Díky změně povrchového napětí vyperlí tekutiny od vlákna pryč a nečistota nemůže přilnout k vláknu. Takto ošetřené vlákno vykazuje vysokou odolnost také vůči otěru. Případné nově vzniklé skvrny je možné lehce odstranit prostým osprchováním.

Impregnace vždy probíhá prostřednictvím výše uvedených produktů a to v neředěném stavu. Produkt nasprejujeme a lehce vmasírujeme houbičkou nebo jemným kartáčem do vlákna. Textílie mohou být do produktu také ponořeny. Impregnovaný materiál musí být dostatečně nasycen (dokonale vlhký). Po kompletním zesíťování, které probíhá 24 hodin, je impregnace spojena s materiálem a dostává svůj plný ochranný účinek. Na obzvláště zatěžovaná místa doporučujeme provést aplikaci dvakrát. Opakováním se účinek produktu vylepšuje. Před používáním je doporučeno naimpregnovaný materiál minimálně 4 hodiny, podle možnosti přes noc, zaschnout.

Ceník profesionálních služeb

Čištění markýz, rolet a slunečníků aj.

  • 370,- Kč/hod bez čistících a impregnačních přípravků.
  • *příplatek za odstranění silné znečištění a skvrn je stanoven dle rozsahu znečištění pracovníkem.
  • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
  • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
  • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

Impregnace markýz, rolet a slunečníků aj.

  • 100,- Kč/m2.
  • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
  • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
  • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

Závěrem Vám doporučujeme neodkládat první čištění markýz, rolet či slunečníků a jiné textilní stínící techniky na několik let, neb zmíněný efekt zažloutnutí či zčernání je zcela nevratný. Pokud budete pravidelně pečovat o Vaše stínidla, prodloužíte jim tak životnost a hlavně dlouhodobě udržíte zánovní vzhled. Vezměte na vědomí, že markýzy, rolety a slunečníky či jiná stínidla jsou silný lapač prachu a nečistot jako záclony či žaluzie, proto je čistěte a udržujte pravidelně a budete mít radost čistoty Vašich stínidel, které v mnoha případech interiérů jsou vybrány jako velice důležitý interiérový doplněk.

TIP: Navštivte naši fotogalerii a prohlédněte si ukázky našich realizací.

Naše firma zajišťuje realizaci zakázek v rámci celé České republiky a Slovenské republiky. Přesná cenová kalkulace včetně dopravného je vždy řešena individuálně.

Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Vedení firmy Vyčistím CZ