Čištění vlněných koberců

Hloubkové čištění vlněných koberců vakuovou metodou Vax Professional™, čištění vlněných koberců jemným rotačním kartáčem Vax Professional™ s následným odstranění chlupů a nečistot, odstranění skvrn a zvířecích či tabákových pachů z vlněných koberců zajistíme prostřednictvím profesionální britské techniky Vax Professional™ a speciálních antialergenních čistících prostředků značky Vax Professional™ Wool care, PUREX Wool v regionu Praha, Střední Čechy. Čištění je vždy prováděno pečlivě proškolenými pracovníky naší firmy.

Naše firma je certifikovanou odborně prováděcí firmou profesionálního čištění a ochrany textiílí, čalounění a koberců britského profesionálního systému čištění Prochem Professional™.

Čištění vlněných koberců

Potřebujete zajistit odborné a důkladně čištění vlněných koberců ve Vašem bytě, domě, kanceláři či  komerčních prostorách ve Vašem regionu? 

Čištění vlněných koberců Praha a okolí, čištění vlněných koberců Brno, čištění vlněných koberců Plzeň, čištění vlněných koberců Mělník, čištění vlněných koberců Česká lípa, čištění vlněných koberců Mladá Boleslav, čištění vlněných koberců Liberec, čištění vlněných koberců Ústí nad Labem, čištění vlněných koberců Děčín, čištění vlněných koberců Kladno, čištění vlněných koberců Benešov, čištění vlněných koberců Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin ve Vašem regionu. V případě silného znečištění bude zapotřebí Váš koberec odvézt a zjistit čištění v naší čistírně.

Námi používané metody profesionálního čištění a odstraňování nečistot a skvrn jsou prováděny na základě odborných školení  a získaných certifikátů, prostřednictvím vysoce kvalitních a účinných strojů včetně profesionálních renomovaných čistících a impregnačních přípravků.

Technika čištění vlněných koberců

Odprašnění a klepání koberců metodou HYLA | Vax Professional™

Hloubkové odprašnění koberců, vysátí a zbavení se roztočů, alergenů, sporů a plísní i prachových  částic, jenž jsou zaprány do vody metodou HYLA a Vax Professional™ probíhá proudem vzduchu, jenž je promýván velkým množstvím vody a zvedá se formou gejzíru k separátoru.

Čištění vlněných koberců jemným rotačním kartáčem

Separace (oddělování) prachu ze vzduchu funguje tím, že vzduch je nasáván speciálním způsobem skrz vodní lázeň, kde se částice prachu namočí a nárazem na mřížku se oddělí od vzduchu, který poté čistý opouští HYLU či Vax Professional™. Následně jsou odděleny alergeny, spory plísní, choroboplodné zárodky i prachové částice, jenž jsou zaprány do vody, která se následně vylije. Do místnosti tak při použití HYLY nebo Vax Professional™U vracíme čistý vzduch s optimální vlhkostí. Následně je koberec připraven na hloubkové vakuové  čištění  metodou "vaxing".

Čištění vlněných koberců

Čištění vlněných koberců a jeho způsob hloubkového čištění přírodního vlákna - střižní vlny, která dýchá, absorbuje vlhkost a v případě suchého vnitřního vzduchu ji opět předává zpět do ovzduší vyžaduje velmi šetrnou metodu čištění. Přirozenou vlastností kvalitní střižní vlny je obsah tuku, který částečně odpuzuje nečistoty a vlhkost a dává vlasu elastičnost. Každý vlněný koberec nejprve pouští vlas. Při běžném použití a správné údržbě po 3 - 4 měsících přestane. Jedná se o vlastnost vlněné příze, v žádném případě se nejedná o vadu koberce.

Naší základní zásadou při údržbě vlněných koberců je, že nečistíme vlněné koberce žádným chemickým přípravkem. Zbavili bychom tak vlněná vlákna jejich přírodních vlastností, které koberci zachovávají mnohaletou trvanlivost. Vlněné vlákno obsahuje přírodní tuk lanolín, který zabraňuje vsakování nečistot. Střižní vlna nečistotu nepřitahuje ani jí nezadržuje. Šupinatý povrch vlny zabraňuje jejímu pronikání dovnitř. Z tohoto důvodu používáme speciální přípravky určené pro čištění vlny.

Velice důležité je během čištění vlněný koberec co nejméně namočit. Aplikujeme tedy pouze jednofázovou mokrou metodu, tj. nikdy před samotným čištěním koberec nepředmáčíme, nýbrž současně s nástřikem ihned čistící tekutinu odsáváme zpět a díky patentované vakuové metodě "vaxing" dosáhneme čištění s velmi mírným mokrým efektem (cca 95% vpuštěného roztoku je odsáto zpět do vysavače). Zadní strana koberce z přírodních materiálů jako je bavlna a lepidlo na kaučukové bázi nemůže být poškozena.

Odstranění chlupů z vlněných koberců

Vaxing je patentované hloubkové propírání a sušení ve vaxingové (vakuové) hlavici, dokonale odstraní veškeré nečistoty pomocí turbulentního proudění čistícího roztoku mezi rozvibrovanými kobercovými vlákny s následným 95% vysušením. Vaxingový proces probíhá automaticky bez vašeho zásahu a za cca 60 minut se můžete projít po nadýchaném, voňavém, zcela čistém a suchém koberci. Navíc nehrozí sražení vlákna a odpadá nutnost přenášení nábytku.

Odstranění skvrn z vlněných koberců

Čištění vlněných koberců naší firmou probíhá podle směrnic asociace SOTEX©, jejíchž je firma VYČISTÍM CZ členem. Asociace SOTEX je součástí nadnárodní asociace GINETEX - Groupement International d´Etiquetage pour l´Entretien des Textiles - Mezinárodní asociace pro označování, ošetřování a údržby textilu pro prováděcí firmy.

Čištění vlněných koberců a textilií:

 • vysátí prachu speciální jemným kartáčem „klepací hlavicí" Vax Professional™
 • kartáčování koberce včetně odstranění chlupů či vlasů
 • vakuové extrakční čištění a šamponování koberců
 • odstranění skvrn a fleků či hlubších nečistot
 • odstranění pachů a provonění koberců
 • suché do 1-2 hod od vyčištění

Přípravky na čištění dle materiálu koberce:*

 • Vlněné koberce: čistíme roztokem Vax Professional™ Woolcare nebo PUREX Woolcare zaručující stálobarevnost a antibakteriální učinek.

* Přípravky obsahují antialergenní složky a jsou vhodné i pro astmatiky.

Čištění a odstraňování skvrn a fleků:

Odstraňování skvrn patří převážně do rukou odborníka. Je proto vhodné si kvalitní firmu, kde je zákrok prováděn kvalifikovaným pracovníkem. Nesprávný postup odstraňování tzv. těžké skvrny může skvrnu do textilie natolik zafixovat, že se stane skutečně neodstranitelnou. Při nevhodném postupu může dojít k poškození základní vybarvení, čímž také způsobíme již nevratné poškození výrobku. Skvrny v domácím prostředí tedy odstraňujeme jen v ojedinělých případech, když máme jistotu, že skvrnu odstraníme.

Přikládáme některé zásady, jak při případném domácím čištění skvrn postupovat:

 • Skvrny čistíme co nejdříve po jejich vzniku. Staré skvrny jsou často neodstranitelné.
 • Zvolíme správný čisticí postup a prostředek s ohledem na druh skvrny a citlivost materiálu, na kterém skvrna je, případně správnou a ověřenou čistírnu, která umí skvrny čistit.
 • Ověříme si vliv přípravku na vybarvení na záložce nebo švovém přídavku.
 • Při čištění skvrny uděláme vše pro rychlé odvádění nečistoty do savé podložky.
 • Čisticí prostředek použijeme jen v minimálním množství, aby nedošlo k nežádoucímu smočení tkaniny a k rozšíření skvrny do okolí a vzniku tzv. mapy.
 • Potřísněné místo nedřeme, ani nekartáčujeme. Čistíme lehce poklepáváním jemného kartáčku na savé podložce.
 • Při čištění důsledně respektujme symboly údržby předepsané výrobcem pro daný výrobek. Zvláště u barevných materiálů se vyplatí dvojnásobná opatrnost.
 • nikdy neodstraňujme skvrnu od barevného vosku žehlením přes savý podklad - skvrnu tak odstraníme pouze částečně. Vysokou teplotou se může zafixovat do tkaniny a vznikne skvrna málo patrná, která je ale v mnoha případech už neodstranitelná,
 • skvrny od bílkovin (krev, mléko …) jsou dobře odstranitelné, pokud není bílkovina sražená. To znamená, že skvrny musíme odstraňovat bez zvýšené teploty. Po styku s vyššími teplotami se skvrny stávají neodstranitelnými.

Přípravky na silné pachy a skvrny:

 • Odstranění zvířecích pachů: čistíme roztokem Vax Professional™ Pets cleaner eliminující pachy moči, srsti, potu aj. zaručující stálobarevnost a antibakteriální účinek.
 • Odstranění tabákových pachů: čistíme roztokem Vax Professional™ Antitobacco cleaner eliminující pachy tabáku či kouře zaručující provonění vlákna koberce.
 • Odstranění zvířecích skvrn: čistíme speciální antibakteriální pěnou Vax Professional™ Stain remover se silným desinfekčním hloubkovým účinkem zaručující stálobarevnost.
 • Odstranění silných skvrn: čistíme speciální roztokem Autoglym Interiér Shampoo se silným čistícím hloubkovým účinkem zaručující stálobarevnost.

* Přípravky obsahují antialergenní složky a jsou vhodné i pro astmatiky. Koberec je po aplikaci těchto přípravků následně vyčištěn vhodným přípravkem dle typu koberce.

Impregnace koberců a textílií:

Impregnace koberců je velmi důležitá. Pomáhá udržet vyčištění koberce výrazně delší dobu, jelikož vyčištěné vlákno koberce je ochráněno vrstvou molekul, které obalí jádro vlákna a zamezí tak pronikání nečistot do vlákna koberce a mnohem snadnější čištění a údržbu koberce, jelikož všechny nečistoty po dobu trvání impregnace ulpívají na povrchu koberce.

Impregnace na koberce Dr. Schutz Professional™ se aplikuje ihned na vlhký a vyčištěný povrch koberce, aby dostatečně prostoupila do vnitřku otevřeného a vyčištěného vlákna a mohla vytvořit účinnou ochranu vlákna. Doba vyschnutí po čištění a impregnaci koberce je cca 4-6hodin. Vždy to záleží na větranosti prostoru. Během procesu schnutí nedoporučujeme koberec zatěžovat.

Detailní informace o technice a různých variantách impregnace naleznete v sekci impregnace koberců.

Revitalizace koberců a textílií

Revitalizace koberců včetně oživení barev koberce má své jasné opodstatnění. Speciální lanolinová regenerační kůra výrazně oživuje barvy koberců, zušlechťuje vlákno koberce a dodává kobercům přirozený lesk a syté barvy.

Námi prováděná a osvědčená revitalizace koberců vychází z  přímého použití vysoce koncentrovaného přírodního Lanolinu a plošného nástřiku či lázně koberce. Lanolin je přirozený produkt mazových kožních žláz zvířat produkujících vlnu. Vytváří vosku podobnou ochrannou vrstvu ovčí srsti před nepříznivými vlivy počasí a brání pronikání vody na kůži.  Ovčí vlna má vysoký obsah lanolinu. Díky tomu má vlna takzvaný samočisticí efekt, což znamená, že při běžném použití je stále čistá. Každý jistě již zkusil rozhrnout vlnu na živé ovci a všiml si, že ovce vypadající ušpiněně zvenčí, má uvnitř vlnu absolutně čistou. Je to právě díky vysokému obsahu lanolinu.

Takto ošetřený koberec má díky hloubkové revitalizaci výrazně delší přirozenou ochranu vyčištěného vlákna včetně dlouhodobého udržení přirozeného lesku a jasu barev vlákna koberce.

Odstranění zvířecích pachů z vlněných koberců

Nedaří se Vám Váš koberec či Vaši sedací soupravu zbavit nepříjemných pachů? Jsou Vaši zvířecí mazlíčci zvyklí spát na Vaší sedačce či koberci? Potřebujete svůj koberec či sedačku ochránit proti bakteriím, roztočům a jiným nepříjemnostem? Doproručujeme Vám provést antibakteriální ošetření a aromatizaci koberce, sedačky, matrace či jiného kusu interiérového doplňku metodou STAR EXTRA CARE™.

Odstranění tabákových pachů z vlněných koberců

Speciálními vonnými antibakteriálními osvěžovači STAR EXTRA CARE™ zbavíme Váš koberec, Vaši sedačku či matraci nepříjemných pachů a bakterií. Antibakteriální aromatizace STAR EXTRA CARE™ prostupuje hluboko do vnitřku vyčištěného vlákna koberce, sedačky, matrace či jiného textilního materiálu a zanechává po sobě příjemnou svěží vůni včetně antibakteriální ochrany povrchu materiálu. Doba antibakteriálního působení je cca 2-3 měsíce od provedení aromatizace textilií a povrchu materiálů.

Ceník profesionálních služeb

 • od 16,- Kč bez DPH per m2 | klepaní vlněného koberce elektro klepacím kartáčem
 • od 45,- Kč bez DPH per m2 | vakuové rotační čištění vlněných koberců 
 • od 60,- Kč bez DPH per m2 | suché pěnové čištění vlněných koberců
 • od 60,- Kč bez DPH per m2 | parní čištění vlněných koberců
 • od 95,- Kč bez DPH per m2 | horokovodní pěnové - vakuové čištění vlněných koberců
 • od 100,- Kč bez DPH per m2 | lanolínová revitalizace vlněných koberců
 • od 80,- Kč bez DPH per m2 | impregnace vlněných koberců
 • od 55,- Kč bez DPH per m2 | antibakteriální ochrana vlněných koberců
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

Po hloubkovém vyčištění koberce doporučujeme věnovat Vašemu koberci pravidelnou péči a tou je vysávání. Koberec by měl být pravidelně vysáván, nejlépe 2x – 3x týdně. Je však pravděpodobné, že i přes pravidelné vysávání bude koberec za určitou dobu jevit známky znečistění. Tehdy nastává doba pro důkladné hloubkové vyčištění, které zajistí odstranění hloubkových nečistot z koberce.

TIP: Navštivte naši fotogalerii a prohlédněte si ukázky našich realizací.

Naše firma zajišťuje realizaci zakázek v rámci celé České republiky a Slovenské republiky. Přesná cenová kalkulace včetně dopravného je vždy řešena individuálně.

Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Vedení firmy Vyčistím CZ