Nejenom interiér, ale i o exteriér domu je třeba náležitě pečovat

Mnozí lidí si jistě potrpí na to, aby to byl právě jejich byt, který je dokonalý. Na jednu stranu to je určitě dobrá cesta, ale na tu druhou je určitě správné zaměřit se i na samotný vzhled našeho domu. Pokud je to novostavba, určitě vypadá dobře. U starších staveb to již nemusí být tak pozitivní, jelikož prach a špína v samotném ovzduší se negativně podepíší na vzhledu fasády. A tak by právě čištění fasády mělo být prioritou každého majitele domu. A to ideálně pravidelně.

Proud vody je první fáze

Základem je samozřejmě tlakové čištění, kdy silný proud vody dokáže velmi účinným způsobem odstranit všechny nečistoty, které se na fasádě za několik měsíců, nebo i let usadily. Stejně tak může přijít na řadu i lehčí mechanické čištění. Vše samozřejmě v kombinaci s kvalitními přípravky, určenými k odstranění nečistot. S nimi však souvisí také ty, které jsou aplikovány formou posledního kroku, kdy mohou na fasádě vytvořit ochrannou vrstvu, která nejenom zamezí ulpívání nečistot, ale může zamezit i tvorbě plísní, růstu mechů, a jiných rostlin.

I okna lze snadno vyčistit

S fasádou samozřejmě souvisí také okna. I o ta se často staráme, ale pouze tak, že je myjeme zevnitř. I ze své venkovní strany zaslouží dokonalou péči, a tak je vhodné mytí oken spojit s mytím fasády. Okna totiž také vlivem špinavého ovzduší, deště a prachu postupně ztrácejí na lesku, a pokrývá je vrstva více či méně silného prachu. A ten je taktéž nejprve příslušnými přípravky odstraněn, a následně může být přikročeno k druhé fázi, která spočívá v důkladném vyleštění.

A co to znamená pro vás? Především dobře vypadající dům, a lepší průnik světla i do vašeho interiéru, jelikož okna tak nebudou mít žádnou prachovou clonu, která by sluneční paprsky zadržovala. A pokud přemýšlíte nad tím, jak vše provést, je samozřejmostí, že na vše byste si měli najmout hlavně profesionální firmu.

Trpitive momenty Sandra Bilova