Čištění fasád a čištění žulové dlažby

Klient: Národní divadlo Praha

Žula – jinak označování granit

Hlubinná vyvřelá hornina, která vzniká z roztaveného magmatu při extrémně vysoké teplotě a tlaku, je stejnoměrně zrnitá, občas porfyrická. Mineralogickými složkami žuly jsou především živce, křemen, slídy a amfibol. Žula obsahuje také malé příměsi magnetitu, granátu, zirkonu a apatitu.

Výskyt – Český masiv, Šumava, Český Les, Krušné Hory, Jeseníky, Jizerky

Protože se jedná o přírodní materiál (BIO), má žula perfektní tepelné a izolační vlastnosti, je vhodná například pro podlahové topení či použití ke krbu. Žula je velmi odolná proti většině chemikálií a kyselin. Také vyniká svojí extrémní tvrdostí.

Liberecká žula: jedna z nejznámějších a hojně využívaných, středně zrnitá, textura porfyrická, získává se v lomech na severu Čech, využívá se co by sochařský a dekorativní materiál /pražské metro, dlažba ND.../

Čištění žuly: chemicky, je třeba provádět kvalitními čistícími prostředky a kvalitní čistící technikou. Čištění, s následnou povrchovou úpravou Finalit Profesionál je ekologické čištění s maximální ochranou životního prostředí.

Čištění žulových podlah je prováděno certifikovanými metodami a profi horkovodními, parními a čistícími systémy Mosmatic Hot Box a Wirbel, Steam PRO jako antibakteriální čištění žulových podlah, horkovodní čištění žulových podlah, parní čištění žulových podlah, čištění žulových podlah horkou vodou, čištění žulových podlah párou, pěnové antibakteriální čištění žulových podlah, čištění žulových podlah se silným znečištěním, hloubkové čištění žulových podlah na základě odborných a profesně způsobilých školení.

Čištění žulových podlah zahrnuje také odstranění a redukce skvrn a fleků, čištění spár, odstranění mastnot a silných nečistot včetně aplikace ochranných impregnací proti špíně a vodě provádí a zajištuje naše centrum čištění žulových podlah.

Čištění žuly

Metod čištění žulových podlah je několik - mokré extrakční čištění, šamponování, čištění pěnou nebo padem z mikrovlákna, nylonovými pady, diamantovými pady, kartáčování podlah, nanotechnologické čištění žulových podlah či horkovodní tlakové čištění nebo parní tlakové čištění žulových podlah. Tyto dvě poslední technologie jsou tou nejmodernější ekologicky šetrnou technologií v dnešní době, která dokáže velmi překvapit svými výsledky a jednoznačnými výhodami ve srovnání s ostatními metodami.

čištění žulových podlah

Čištění žulových podlah a důkladné profesionální čištění žulových podlah je v rámci metod naší firmy úzce spjato s profi značnou FINALIT Professional™.

Metoda a systém čištění žulových podlah FINALIT Professional™ díky extrémnímu prodloužení čistících intervalů a zkrácení doby čištění materiálů jednoznačně dosahuje vysoké efektivity v rámci následného běžného úklidu a taktéž úsporu na běžných čisticích prostředcích (úspora čistícího personálu, úspora času a nákladů na čištění). Po provedení vyčištění a následné povrchové úpravy, následně stačí k běžné údržbě čistá voda s trochou ekologicky šetrného čistícího roztoku FINALIT Professional™, který pomáhá udržovat dlouhodobou ochranu povrchu.

čištění žulových podlah

Impregnace a ochrana vyčištěných žulových podlah je velmi důležitá. Pomáhá udržet vyčištěné materiály výrazně delší dobu, jelikož vyčištěný povrch podlahy je ochráněn vrstvou molekul, které obalí strukturu povrchu a zamezí tak pronikání nečistot do vyčištěného povrchu a je tak mnohem snadnější čištění a údržba povrchu , jelikož všechny nečistoty po dobu trvání impregnace ulpívají na povrchu vyčištěné podlahy.